Hem yatırımcıları hem de düğün planı yapanları yakından ilgilendiren altın fiyatlarında dalgalanmalar devam ederken altın için yıl sonu tahminleri yapılmaya başlandı. Artan dolar kuru ve enflasyonun yakından etkilediği altın fiyatlarında yıl sonu tahminleri ağzıları açık bıraktı. Altın fiyatları artacak mı? altın fiyatları ne kadar olacak? Gram altın ne kadar?

Son günlerde FED tarafından %75 faiz arttırımı kararı altında düşüş yaşanmasına neden olurken yeni yıla yaklaştıkça altındaki dalgalanmaların detayı merak konusu oldu. Altın fiyatlarında devam eden düşüş sonrası altın fiyatlarının daha da düşüp düşmeyeceği konusunda soru işaretleri oluşmasına neden oldu. Hem kuyumculardan hem de ekonomistler tarafından yıl sonu için yapılan altın diyat tahmini tüyler ürpertici oldu. 

ALTIN FİYATLARI ARTACAK MI?

Kuyumcular ve ekonomitler tarafından yıl sonu için yapılan altın tahminleri ağzıları açık bıraktı. Altın fiyatları son dönemlerde hızla düşüş yaşarken yıl sonuna doğru fiyatların artacağı tahmini konuşulmaya devam ediyor. Şu an altın alımının oldukça mantıklı olduğunu, önümüzdeki aylarda altın fiyatlarında büyük bir artış yaşacağını söyleyen kuyumcular vatandaşları bu  noktada uyardı. 

altin-fiyatlari-artacak-mi (1)

Kuyumcu Zekeriya Tonyalı altın fiyatları konusunda yaptığı açıklamada 'altın alacak olan- altın borcu olanlar ya da bu sene düğün yapacak olanlar amacıyla yaşanacak olan bu düşüş gerçekten bir fırsat. Bana göre altının daha da düşme olasılığı bulunuyor. Ekonomi iyileşmeye başladıkça, yeni sosyal konut projeleri ev fiyatlarını düşürdükçe insanlar tekrardan altına yönelecekler.' dedi. 

ALTINDA DÜŞÜŞ YAŞANMAYA DEVAM EDİYOR!

Gram altının yıl sonuna doğru 2 bin TL.yi göreceğini söyleyen ekonomistler şu an altının en düşük noktada olduğunu vurguluyorlar. Alınan faiz kararının ardından altın son zamanların en düşük seviyesini yaşıyor. Doların zirveye taşınması ve altının düşüşe geçmesi vatandaşları harekete geçirdi. 

Altın yatırımı yapmak isteyen vatandaşlar altın alımı için en uygun zamanda olduklarını düşünürlerken altının sene sonunda nasıl bir dalgalanma yaşanacağı henüz sadece tahmin ediliyor. Altın almak isteyen vatandaşlar için yıl sonu enflasyon oranıyla doğru orantıda altın fiyatlarının da yükseleceği konuşuluyor. 

Kredi kartı kullanan milyonlar için BDDK önemli karar yayınladı Kredi kartı kullanan milyonlar için BDDK önemli karar yayınladı