Ülkemizde genç girişimcilerin kendi işlerini kurabilmesi adına verilen destekler devam ederken müjdeli haber geldi. Genç girişimcilere tanınan o destek girişimcileri çok sevindirecek. Kendisine ait bir iş yerini ilk defa kuran ve Sosyal Güvenlik Kurumu'na SGK BAĞKUR'lu olan gençlere sağlanan destekler devam ediyor. 

Devlet gençlere destek vermeye devam ederken yeni haber duyuruldu. 18-29 yaş arasındaki gençlerin kendi işlerini kurma haayallerine destek veren devlet belirlenen yaş aralığındaki gençlerin SGK ya da BAĞKUR üzerinden kayıt yaptırmaları dahilinde desvlet desteği sağlanmaya devam ediyor. 

İŞ KURAN GENÇLERE DESTEK DEVAM EDİYOR!

18-29 Yaş aralığında kendi işini kuran ve SGK ya da BAĞKUR kaydı yaptıranlara devlet desteği tanımlanmaya devam ediyor. Gençlerin yararlanabildiği bu destek devam ederken detaylar oldukça merak ediliyor. Kendi işinin sahibi olmak ve ilk defa iş kuracak olan gençler için geçerli olan bu destek gençler tarafından araştırılmaya devam ediyor.

Gençlerin tescil tarihinden itibaren 1 yıl süren devlet desteği iş kuran gençlerin ilk yıl ayakta kalmasını kolaylaştırıyor. BAĞKUR primleri 1 yıl boyunca devlet tarafından ödenen gençler giderler açısından 1 sene boyunca rahat etme şansı yakalıyor. Aylık 2 bin 232 TL 32 kuruş destek alan gençlerin bu prim desteği asgari ücret arttıkça artmaya devam ediyor. 

O ilde öğretmen olanlar dikkat! Promosyon tutarları artırıldı rakam 20 bin lirayı aştı! O ilde öğretmen olanlar dikkat! Promosyon tutarları artırıldı rakam 20 bin lirayı aştı!

AYLIK 2 bin 232 TL DESTEK VERİLİYOR!

Asgari ücretin temmuz ayında 5 bin 500 TL olmasının ardından daha önce bin 720 TL olurken asgari ücretin artması ile birlikte bu ücret 2 bin 232 TL.ye yükseldi. İlk altı ay toplamda 10 bin TL destek alan gençlere diğer 6 ay içerisinde 13 bin TL destek sağlanmaya devam ediyor. 

genc-girisimcilere-destek (1)

Gençlerin hayallerini gerçekleştirebilmesi, ticarete atılabilmesi ve kendi iş yerlerini kurabilmesi adına verilen bu destekten 18-29 yaş arasındaki tüm gençler kolaylıkla yararlanabiliyor. Her asgari ücrette artan bu tutar ocak ayında güncellenecek asgari ücretle yeniden artışa geçecek.