Yeni bir araç satın almak isteyenler taşıt kredisi kullanarak hayalindeki araca sahip oluyor. Yükselen araç fiyatları nedeni ile nakit ihtiyacı çeken vatandaşlar, taşıt finansmanı sağlayan bankalar ile uygun faiz ve uzun vade oranı ile taşıt kredisi kullanmaya hazırlanıyor.

Garanti BBVA taşıt kredisi kampanyası ile yeni araç sahibi olmak isteyenlere uygun vade seçenekleri ile anında nakit kredi imkanı sağlıyor. Bankanın belirlediği kurallar çerçevesinde düzenlenen kampanya ile sıfır km araçların fatura değeri ve 2. el araçların ise belirli oranları kredilendirilerek araç satın alma imkanı sunuluyor.

Kredi Oranları

Garanti Bankası verdiği taşıt kredisinde 0 araçların fatura değerlerinin tamamını krediendirirken, 2. el araçlarında ise bazı sınırlandırmalara gitmiş durumda. Buna göre satan alınacak 2. eyl taşıt 120 bin liranın altında bir fiyatta ise yüzde 70 oranında kredi kullanımına imkan tanınıyor. eğer satın alınacak araç 120 bin lira ile 300 bin lira arasında ise yüzde 50 oranında kredi kullanımı sağlanıyor.

Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir? Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir?

Vade Süreleri

Garanti BBVA’dan taşıt kredisi kullanacak olan vatandaşların kredilerin vade süreleri de detaylı bir şekilde öğrenme imkanları mevcut. Satın alınacak aracın değerine göre vade sürelerini de belirleyen banka, 120 bin liranın altında olan araç satın alma değeri için 48 ay, 120 bin lira ile 300 bin lira arasında olan satın alma değerli araçlar için 36 ay, 300 bin lira ile 750 bin lira arasında satın alma değerli olan araçlar için 24 ay, 750 bin liranın üzerinde bir satın alma değeri olan araçlar için ise 12 ay vadeli taşıt kredileri kullanılıyor

Rehin işlemi

Garanti Bankasından taşıt kredisi kullanarak araç sahibi olanlar için, satın alınan araç üzerinde rehin işlemi uygulanıyor. Kredi kullanım süresince geçerli olan rehin durumu kredinin bitmesi ile ortadan kalkıyor. Bu şekilde şart ve kefil aranmadan sadece aracın kendisi ile yüzde 1.64 faiz oranından kredi kullanımı sağlanıyor.