Garanti BBVA Tarafından Ev Alacaklara Müjde! Son Derece Uygun Faiz Oranları ve Ödeme Yöntemleri ile Konut Kredisi Garanti BBVA’da!

Garanti BBVA tarafından yapılan açıklama doğrultusunda ev almayı düşünen kişilere uygun vadelerde ve faiz oranlarında ev kredisi verileceği duyuruldu.

Kredi 27.02.2022 - 11:34 27.02.2022 - 11:34 Serhat Karaman

Garanti BBVA konut kredisi ile birlikte ev sahibi olmak isteyen kişiler, ihtiyaç duydukları nakit para desteğine sahip olabilmektedirler. Dünya üzerinde herkesin en temel ihtiyacı olan barınma ihtiyacı için günümüzde evler kullanılmaktadır ve kişilerin kendilerine ait bir evi olması son derece önemlidir. Bu nedenle de insanlar ev sahibi olmak istemektedirler. Ayrıca ev sahibi olmak son derece ciddi bir yatırım olarak da sayılmaktadır. Ev sahibi olurken, kişilerin belirli bir miktar nakit paraya toplu halde ihtiyaçları vardır. Bu nedenle de bankalar tarafından konut kredileri geliştirilmiştir. Garanti BBVA tarafından geliştirilen konut kredisine başvuru yapmak için karşılanması gereken belirli koşullar vardır. Bu koşullar şunlardır:

  • Kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gereklidir.
  • Kişinin kredi notunun yüksek olması gereklidir.
  • Kredi başvurusu yapacak kişinin gelirini belgeleyebiliyor olması gereklidir.
  • Kredi kullanacak kişi evli ise, eşinin kredi almasına rızasının olduğunu kanıtlar nitelikte bir belgeyi bankaya bildirmesi gereklidir.
  • Satın alınacak konutun tapuda mesken olarak geçmesi gereklidir.
  • Konutun iskan izninin olması gereklidir.

Haber

Bu koşulları sağlayan kişiler gerekli belgeleri de tamamlayarak konut kredisi başvurusu yapabilirler. Konut kredisi başvurusu yaparken istenen belgeler şunlardır:

  • Nüfus cüzdanı
  • İkamet belgesi ya da son 3 aya ait kredi kullanacak kişinin adına kesilmiş bir fatura
  • Tapu fotokopisi
  • Gelir belgesi

Bu belgeleri de eksiksiz şekilde toplayan kişiler, kredi kullanmak için gerekli adımları takip ederek ve şubelerden ve müşteri temsilcilerinden destek alarak kolaylık ile kredilerini kullanabilirler. 

Garanti BBVA Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Garanti BBVA tarafından belirlenen konut kredisi faiz oranı %1,98’dir. 

Garanti BBVA En Fazla Ne Kadar Konut Kredisi Veriyor?

Garanti BBVA tarafından verilen en yüksek miktarda konut kredisi, satın alınacak konutun ekspertiz değerinin %80’ine eşittir. 

Garanti BBVA Konut Kredisi En Uzun Vade Oranı Ne Kadar?

Garanti BBVA konut kredisi en uzun vade oranı 240 ay olarak kişilerin hizmetine sunulmuştur. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@