Nakit paraya ihtiyacı olan kişilerin yardımına Garanti Bankası koştu. Türkiye'nin en büyük özel bankalarından biri olan Garanti Bankası tarafından başlatılan sonbahar ihtiyaç kredisi kampanyası ile nakit para ihtiyacı olan kişilere yönelik olarak verilecek olan kredi desteği şartları belirlendi.

Açıklanan yeni kampanya kapsamında nakit ihtiyacı olan kişilere 200 bin liraya kadar nakit para desteği verileceği ilan edildi. 36 aya kadar vadeli olarak verilen kredi paketinde BDDK tarafından yapılan yasal düzenleme nedeniyle kredi vadesi talep edilen kredi limitine göre belirlenecek.

GARANTİ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ GÜNCEL FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi paketinde uygulanan güncel ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 2.53 olarak ilan edildi. Garanti BBVA Bankası ihtiyaç kredisi paketinde müşterilerine 36 aya kadar vadeli kredi desteği sağlarken kredi üst limiti ise 200 bin TL olarak belirlendi.

Düzenlenen kampanya kapsamında 36 ay vadeli 20 bin TL ihtiyaç kredisi çeken bir kişinin aylık taksit ödemesi 938.42 TL olarak gerçekleşecek. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından yapılan yasal düzenleme nedeniyle;

50 bin liraya kadar olan kredi taleplerinde 36 aya kadar vadeli kredi,

100 bin liraya kadar olan kredi taleplerinde 24 aya kadar vadeli kredi,

100 bin TL üzeri kredi paketlerinde ise 12 aya kadar vadeli kredi çekilmesine izin verilecek.

garanti kredi hesalyalma

GARANTİ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NEREDEN NASIL YAPILIR?

Akbank müşterisi olana yüzde 0 faiz oranı ile 10 bin TL nakit avans verilecek! Akbank müşterisi olana yüzde 0 faiz oranı ile 10 bin TL nakit avans verilecek!

Garanti Bankası tarafından hazırlanan kredi paketinden yararlanmak isteyen kişiler başvurularını tüm Garanti BBVA Bankası şubeleri üzerinden yapabilecekleri gibi aynı zamanda Garanti Bankası internet sitesi ve mobil şube üzerinden de yapabilecekler. Garanti BBVA Bankası müşterisi olan ve hali hazırda internet şifresi ile mobil şube kullanan kişiler hesaplarına tanımlanan kredi limiti sayesinde şubeye gitmeden anında kredi çekebilecekler. 

Kredi ön limiti tanımlanan kişiler bu limit tutarında talep ettikleri rakamı hesaplarına aktarırken hazır kredi tanımlanmayan kişiler ise hemen kredi başvurusu yaparak kredi onayı almak için şanslarını deneyecekler. 200 bin liraya kadar limitli olan kredi başvurularında kredi onayı alan kişilere ödemeleri aynı gün hesaplarına yatırılacak.