Alkollü içeceklere zam üstüne zam uygulaması devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz ay gelen zamların ardından uzun bir süre zam gelmemesini bekleyen vatandaşlara kötü haber verildi. Bugün yani 1 Ekim 2022 itibarıyla geçerli olan yeni alkollü içecek fiyat listelerinde büyük artış yaşandı. Yaşanan artış ile birlikte rakı, vodka, viski, rom, şarap ve tekila gibi sıklıkla tercih edilen alkollü içkilerin fiyatları göz korkutmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Reep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz dönemlerde kuru (tütün ürünleri) ve sulu (alkollü içkiler) için fiyatların artış göstereceği duyurulmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılmış olan bu duyuru sonrası fiyatlarda güncellemeler başlamış ve pek çok içkinin fiyatında artışa gidilmişti.

Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Zam geldi yine. Mey zammı listesi geldi. PDF olduğu için net değil. Ülkemize hayırlı olsun bu zamlar normal zam değil, yaşam tarzına müdahale zammıdır” ifadelerini kullandı.

aybas

EKİM 2022 ALKOL FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş tarafından yapılmış olan sosyal medya paylaşımı ile duyurulan zamlardan sonra fiyatlarda büyük artış yaşandı. En ucuz Yeni Rakı 190 TL olurken Tekirdağ ve İzmir Rakısı'nda da fiyatlar 219 TL ve 185 TL alt sınırına çekildi.

Türkiye'de satılan en ucuz viski ise 1 Ekim 2022 itibarıyla Johnnie Walker Red Label oldu. İlgili viskinin 35 cl'lik şişesi 249 TL rakamına ulaştı.

alkol-zam

Başvuru için son 2 ay! Bakanlık başvuru yapan aile üyelerine 1250 TL verecek Başvuru için son 2 ay! Bakanlık başvuru yapan aile üyelerine 1250 TL verecek

Fiyatlarda yaşanan artışlar sonrasında pek çok vatandaş sosyal medya platformlarında konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Özgür Aybaş'ın paylaşımı ile duyurulan haber sonrasında bu tavsiye edilen satış fiyatı bugün itibarıyla geçerli olmaya başlıyor. Pek çok market ve tekel bayii dün gece itibarıyla mey zamları nedeniyle fiyat etiketlerini güncelledi.