İhtiyaç kredisi almak isteyen vatandaşlar için müjdeli haber geldi. Enpara tarafından duyurulmuş olan cazip ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında vatandaşlara 75 bin TL tutarında ödeme yapılacağı bildirildi.

2021 yılının son çeyreğinden bu yana yaşanmaya devam eden döviz kuru artışı nedeniyle çok sayıda vatandaş ihtiyaçlarına çözüm olacak destekleri sıkı bir şekilde araştırmaya başladı. 

Konut ve otomobil fiyatlarında yaşanan artışların yanı sıra temel ihtiyaçlar da dahil olmak üzere her kategoride yer alan ürün, mal ve hizmetlere gelen büyük ölçekli zamlar sonrasında vatandaşlar ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekmeye başladı.

Özellikle kış aylarının gelişi ile birlikte masrafları ikiye katlanan vatandaşlar ihtiyaçlarının finansmanını rahatlatmak içimn çeşitli çözüm yollarını araştırmaya başladı. Gelen son bilgiler kapsamında pek çok özel ve kamu bankası tarafından hazırlanan ve hazırlanmakta oan kredi kampanyaları ise duyuruldu. Gelen bilgiler kapsamında ihtiyaç kredilerindeki faiz oranlarının düşmesi ile birlikte Enpara tarafından da düşük faizli ihtiyaç kredisi tanıtıldı.

ENPARA 75 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ

Enpara tarafından sunulmuş olan işbu kredi kampanyası kapsamında vatandaşlara toplamda 75 bin TL tutarında ödenek sağlanacağı belirtildi.

Düşük faiz oranı ve 24 aya varan vade seçenekleri ile sunulan ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında vatandaşlar 75 bin TL tutarında ödemeden hemen faydalanabiliyor. Öte yandan Enpara tarafından duyurulmuş olan bu ihtiyaç kredisi kampanyası ile çok sayıda vatandaşın kış aylarındaki ihtiyaçlarının da kolay bir şekilde finanse edileceği duyurulmuş oldu.

İş Bankası’ndan Her Şey Dahil Kredisi! İş Bankası’ndan Her Şey Dahil Kredisi!

İşte o kredi kampanyasının koşulları;

  • Kredi Tutarı: 75 Bin TL
  • Vade Süresi: 24 Ay
  • Faiz Oranı: Yüzde 1,53
  • Toplam Faiz: 19 Bin 227,24 TL
  • Aylık Taksit: 3 Bin 926,14 TL
  • Toplam Ödeme: 94 Bin 227,36  TL
  • Yıllık Maliyet Oranı: Yüzde 25,52
  • Tahsis Ücreti: 0 TL

enpara-1

İlgili koşullar altında sunulmuş olan ihtiyaç kredisi kampanyasından vatandaşlar mobil uygulama aracılığıyla başvuru gerçekleştirebiliyorlar.

İlgili kredi kampğanyasının koşulları 5 Ekim tarihi itibarıyla geçerli olup değişiklik gösterebilmektedir.