Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

FİNANS

18 Aralık 2020 Cuma 02:19:47

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Yeni teknolojilere geçiş yapılmasıyla birlikte Ziraat Bankası müşterileri sim kart bloke işlemleriyle karşı karşıya kaldılar. Sim kart değişikliği veya telefon numarası değiştirme işlemleri sonrasında ortaya çıkan durum için sim bloke kaldırma işlemlerini ele alacağız.

Ziraat sim kart bloke kaldırma işlemi nasıl yapılır? Bu sorunun cevabı haberimizde. Sim kart blokesine neden olan hatanın halledilmesi gereken işlemleri haberimizde sıralıyoruz.  Ziraat sim kart bloke kaldırma işlemini sadece müşteri hizmetleri ile kaldırmanız mümkün değil. Ziraat bankası tarafından bankamatik veya kredi kartınız aldıysanız ve kartınızın şifresini biliyorsanız eğer sim kart blokenizi ATM’lerden birkaç adım ile kaldırabilirsiniz.  Banka kartınız yoksa ya da kartınızın şifresini henüz bilmiyorsanız, size en yakın olan Ziraat Bankası şubesine giderek  bloke olan sim kartınızı açtırabiliyorsunuz.

Sim kart değişikliği yapıldığı zaman, veya numara değiştirme gibi yapılan işlemlerin  sonucunda ise sim kart bloke hatası ile karşı karşıya kalınabiliniyor. Bunun nedeni ise güvenliktir, banka güvenliği nedeni ile  sim kart bloke hatası alınmaktadır. Bu sorunlar 4.5 g teknolojisine geçiş yapıldıktan sonra ortaya çıkmaya başladı. Eski büyük kartların artık rafa kalkması onun yerine mini kartların çıkması neden olmuştur. Sim kartını değiştiren kişiler bu sorun ile karşı karşıya kalmıştır.

İnternet Bankacılığı kullanmak istediğinizde uyulamaya giriş yaptığınızda bu sorun ile karşı karşıya kalırsınız, karşınızda Sim Bloke uyarısı görünür.

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat sim kart bloke kaldırma işleminizi yapmak istediğinizde ATM’ye giderek veya Ziraat Bankası şubelerine giderek  gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi ATM’den Üzerinden Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası sim bloke kaldırma işleminizi eğer ATM üzerinden yapmaya karar verirseniz öncelikle banka veya kredi kartınızı ATM’ye takıp ardından şifrenizi girmelisiniz. Şifrenizi girdikten hemen sonra ardında ekranda karşınıza gelecek olan “Sim Kart Blokesi” uyarısını takip etmeniz gerekir ardından, sim blokesi kaldırma işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM’sine kartınızla giriş yapmanızın ardından,

Diğer İşlemler – Bilgi ve Şifre İşlemleri – Sim Kart Bloke Kaldırma menüsüne girerek  blokenizi kaldırabilirsiniz.

ATM, işlemlerin sonrasında sizden bazı kişisel bilgiler ve cep telefonunuz istenecektir. Bu bilgileri tam girmeniz gerekir böylece kart blokesi dakikalar içinde de kaldırılacaktır. ATM üzerinden bloke kaldırma işlemini gerçekleştiremediyseniz eğer size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek sim kart blokenizi saniyeler içinde kaldırabilirsiniz.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Müşteri Hizmetlerinden Yapılır Mı?

Eğer ATM ile sim kart blokesini kaldırma işlemini gerçekleştiremediyseniz, müşteri hizmetlerini arayarak sim kart blokenizi kaldıramazsınız. Bu durumda şubeye gitmeniz gerekecektir.

SİM Kartı Blokesi İnternet Bankacılığı İle Kaldırılabilir Mi?

Sim kart blokesi kaldırma işlemi Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı üzerinden de kolay bir şekilde yapılmaktadır. İnternet bankacılığına girerek kredi ya da banka kartı bilgilerinizi tam bir şekilde girerek, diğer güvenlik adımlarını tamamladığınız zaman sim kart blokesini rahatlıkla kaldırabilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı