Ziraat Bankası kartsız para çekme nasıl yapılır? - HaberKredi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Ziraat Bankası kartsız para çekme nasıl yapılır?

FİNANS

20 Aralık 2020 Pazar 20:05:04

Ziraat Bankası kartsız para çekme nasıl yapılır?

Ziraat kartsız para çekme işlemleri 2021 yılında da ATM’ler üzerinden QR Kod ile gerçekleştirilecek. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre pandemi sürecinde kartsız para çekme işlemleri tam 4 kat artış gösterdi. İşte adım adım Ziraat Bankası kartsız para çekme işlemlerinin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler.

Vatandaşlarımız günün herhangi bir saatinde nakde ihtiyaç duyabiliyor. Fakat her zaman kredi kartımız yanımız da olmayabilir. Bu gribi durumlarda ise Ziraat Bankası da kartsız para çekimine izin veriyor.

Günümüzde teknoloji her geçen gün daha fazla ilerliyor. Artık kartsız bir şekilde de vatandaşlarımız nakit çekimi yapabilirler. Vatandaşlarımız kartsız işlemlerini birkaç farklı yol kullanarak yapabilirler. Bizde sizler için her yolu ayrıntılı şekilde sıraladık.

Ziraat bankası ATM’lerden vatandaşlarımız kolayca kartları olmadan da nakit çekimi yapabilirler. Kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bank ile birlikte vatandaşlarımız birden fazla şekilde işlem yapabilirler. Bunun içinse sadece banka hesaplarına kayıtlı telefonlarının olması yeterlidir. Bizde sizler için Ziraat Bankası’ndan nasıl kartsız işlem yapılır derledik. Ayrıntılar haberimizde;

ZİRAAT KARTSIZ PARA ÇEKME

Vatandaşlarımız Ziraat Bankası ATM’lerine giderek kartsız bir şekilde nakit çekimi yapabilirler. Bunun içinse sisteme kayıtlı telefonunuzun yanınızda olması yeterlidir.

İşte izlenmesi gereken adımlar;

 • Öncelikle vatandaşlarımız ATM’den kartsız girişi seçimini yapmalı
 • Ardından ise bankada kayıtlı olan telefon numarası girilmeli
 • Vatandaşlarımız işlem yapmak istediği kartı seçmeli
 • Sonra da seçilen kartın şifresi girilmeli
 • Vatandaşlarımız telefonlarına gelen SMS mesajından yer alan şifreyi de ATM’de istenilen bölüme yazmalı
 • Daha sonra ise vatandaşlarımız son olarak çekmek istedikleri miktarı yazıp işlemlerini sonlandırabilirler.

AVUÇ İÇİ OKUTMA

Vatandaşlarımız bunun dışında eğer telefonları yanında yoksa sisteme avuç içlerini okutarak da giriş yapabilirler. Ziraat Bankası, teknolojide ilerlemeye devam ediyor. Getirdikleri yenilikle ATM’den işlem yapmak artık çok daha kolay. Telefon numarası ve kartınız olmadan aşağıdaki adımları izleyerek sizde kolayca nakit çekimi yapabilirsiniz.

 • Öncellikle vatandaşlarımız ATM’de avuç içi ile girişi seçmeli
 • Daha sonra ise T.C kimlik numaraların istenilen yere yazmalı
 • Vatandaşlarımız sağ elini ise ATM’den avuç içi okuma bölümüne yerleştirmeleri ve sistemin sizi tanımasını beklemelisiniz
 • Daha sonra ise sisteme tanıdıktan sonra vatandaşlarımız istedikleri karttan, çekmek istedikleri miktarı yazıp işlemlerini tamamlayabilirler.

Fakat vatandaşlarımızın avuç içi ile, telefon olmadan işlem yapabilmeleri için kullandıkları ATM’nin bu teknolojiye sahip olması gerekmektedir. Maalesef ki henüz tüm Ziraat ATM’lerinde bu teknoloji yüklü değildir.

QR KODU

Vatandaşlarımızın kartsız işlem yapmasını sağlayan diğer bir yolda QR KODU okutmaktır. Vatandaşlarımızın bu işlem içinde telefonlarının bankaya kayıtlı olması gerekmekte. İşte vatandaşlarımız için adım adım anlattık;

 • Öncelikle vatandaşlarımızın telefonların Ziraat Mobil’e giriş yapmaları gerekmektedir
 • Arından QR Kodu okutmayı seçmeleri gerekir
 • Vatandaşlarımız ATM’den kartsız şekilde işlem başlatmalı
 • QR Kod seçeneği ATM’den seçildikten sonra vatandaşlarımız telefonlarını ATM’ye yaklaştırmalı ve QR kodun okunmasına izin vermelidir
 • Bu adımların ardından vatandaşlarımız girmek istedikleri miktarı yazmalı ve paralarını çekmeli

Fakat vatandaşlarımız bu işlem sırasında para çektikten sonra güvenlik nedeniyle işlemin bittiğinden emin olmalı ve ATM’deki mevcut sayfayı kapatmalıdırlar.

PARA ÇEKİM LİMİTİ

Ziraat Bankası ATM’lerinden günlük para çekim limiti 5 bin Türk lirasıdır.

Fakat vatandaşlarımız QR Kodu ile en fazla 1.500 Türk lirası çekebilirler.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı