Ziraat Bankası Hesabı Nasıl Kapatılır? 2021 İşlemleri - HaberKredi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Ziraat Bankası Hesabı Nasıl Kapatılır? 2021 İşlemleri

FİNANS

18 Aralık 2020 Cuma 01:45:50

Ziraat Bankası Hesabı Nasıl Kapatılır? 2021 İşlemleri

Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası için hesap kapatma işlemleri 2021 yılında güncelleniyor. Ziraat müşterileri hesaplarını artık çeşitli yollardan kolayca kapatabilecekler. Ziraat Bankası şubeden, internet bankacılığıyla, müşteri hizmetleri yoluyla kapatma işlemlerine ait tüm detayları bu yazımızda paylaşacağız.

Ziraat Bankası’nda hesabınız varsa ve artık Ziraat Bankası’nın size sağladığı hizmet ve imkanlarından yararlanmak istemiyorsanız hesabınızı kolayca kapatabilirsiniz. Ancak hesabı kapatabilmeniz için bazı koşulları sağlamanız gerekmektedir. Hesabı kapatma talebinizin onaylanması için hesabınızın içinde hiçbir şekilde bakiyenizin olmaması gerekmektedir. Bununla birlikte hesabınıza bağlı herhangi bir otomatik ödeme talimatı bulunuyorsa bunu iptal etmeniz gerekmektedir. Birden fazla hesabı kapattırmak istiyorsanız aşağıda açıklayacağımız tüm işlemleri her hesabınız için tekrarlamanız gerekecektir. Hesabınızı kapattırdığınızda, kullandığınız kart, internet bankacılığı ve mobil bankacılık hesaplarınız da otomatik olarak iptal edilecektir. Ziraat Bankası hesabınızı kapatmak için kullanabileceğiniz çeşitli hesap kapatma yöntemleri bulunmaktadır.

ZİRAAT BANKASI HESAP KAPATMA

Ziraat Bankası Şubeden Hesap Kapatma

Ziraat Bankası hesabınızı kapatmak için size en yakın Ziraat Bankası şubelerine yalnızca kimlik belgenizle gitmeniz yeterli olacaktır. Şubelerde bulunan müşteri temsilcileri aracılığıyla bankadaki tüm hesaplarınızı kolayca kapattırabilmeniz ya da bankada bulunan kayıtlarınızı sildirebilmeniz mümkündür. Hesabınızı şubeler aracılığıyla kapatabilmeniz için çalışma saatleri içerisinde Ziraat Bankası şubelerine giderek dilekçe doldurup imzalamanız gerekmektedir. Gerekli dilekçe müşteri temsilcisi tarafından verilecektir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Hesap Kapatma

Özellikle pandemi sürecinde çeşitli kısıtlama ve önlemler nedeniyle, istediğiniz zaman şubeye giderek hesabınızı kapatmanız mümkün olmayabilir. Kısıtlamaların olduğu zamanlarda hesap kapatmak isteyen ya da şubelerde sıra beklemek istemeyen vatandaşlar internet bankacılığı üzerinden hesaplarını kolayca kapatabilirler. İnternet bankacılığı şifreniz ile birlikte Ziraat Bankası hesabınızı kapatmak için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir;

  • Öncelikle, şifreniz ile birlikte Ziraat Bankası internet bankacılığına giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Ardından, “Hesaplarım” bölümüne tıklayarak “Tüm Varlıklarım”ı seçin.
  • “Tüm Varlıklarım” sekmesinde yer alan hesapların arasından kapatmak istediğiniz hesabın üzerine tıklayın.
  • Hesaba girdikten sonra “Hesap Kapat” butonuna tıklayın.
  • Hesabınızı kapatmak istediğinize dair onay vererek hesap kapatma işleminizi tamamlamış olursunuz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Hesap Kapatma

Ziraat Bankası’na ait hesabınızı kapatmak isterseniz müşteri hizmetlerini arayarak bu işlemi 7/24 gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanmak için 444 00 00 ve 0850 220 00 00 numaralarından birini arayabilirsiniz. Bu numaralardan birini tuşlamanız durumunda sesli yanıt sistemine bağlanırsınız. Sesli yanıt sisteminde, yapmak istediğiniz işlemi sesli bir şekilde dile getirmeniz istenecektir, “hesap kapatma” şeklinde cevap verdiğinizde işlem yapmak istediğiniz hesap türü sorulacaktır ve ardından gerekli yerlere yönlendirileceksiniz.

Sesli yanıt yöntemi yerine tuşlama yaparak işlem seçmek isterseniz,numara tuşlamanız istendiği zaman ilk olarak “2” tuşuna basarak “bankacılık işlemleri”ni seçin. Ardından“0”a basarak müşteri hizmetlerine bağlanın. Müşteri temsilcisine bağlandığınızda kimliğinizi teyit etmek için birkaç soru sorulacaktır. Müşteri temsilcisi kimliğinizi teyit ettikten sonra yapmak istediğiniz işlemi söyleyebilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda zorluk yaşamamanız için konuşmayı yaptığınız gün ve saati bir yere not almanızı veya aramanızı telefonunuzdan kayıt altına almanızı tavsiye ederiz. Banka hesaplarınızın yanı sıra ek hesaplarınızı da bu yöntemlerle kapatabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Kapatma Talebim Reddedilir Mi?

Hesap kapatma talebiniz, banka tarafından herhangi bir gerekçesunulmadığı sürece reddedilemez. Ziraat Bankası’ndaki hesabınızı kapatabilmeniz için hesabınızda herhangi bir borç veya bakiye olmaması gerekmektedir. Borcunuzun veya hesabınızda bakiyenizin bulunması durumunda hesap kapatma başvurunuz reddedilecektir. Borcunuz veya hesabınızdaki bakiye olmamasına rağmen hesap kapatma talebiniz reddediliyorsa yasal haklarınızı aramak en doğal hakkınızdır.

Ziraat Bankası Kapatılan Hesaptaki Para Çekilebilir Mi?

Kapatmak istediğiniz hesabınızda bakiye bulunması durumunda, bakiyenizi farklı bir banka hesabına aktarabilir ya da ATM’ler üzerinden paranızı nakit olarak çekebilirsiniz.Hesabınızı kapatmadan önce bakiyenizi sıfırlayacağınız için kapattığınız hesaptaki parayı çekmeniz mümkün olmayacaktır.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı