Yeni destek paketi müjdesi geldi! Düşük faizli kredi başvuruları başlıyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Yeni destek paketi müjdesi geldi! Düşük faizli kredi başvuruları başlıyor

FİNANS

5 Haziran 2020 Cuma 21:59:53

Son Güncelleme: 05/06/2020 21:59:28

Yeni destek paketi müjdesi geldi! Düşük faizli kredi başvuruları başlıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak geçtiğimiz günlerde yeni destek paketi müjdesini vermişti. Paket ayrıntıları ise bugün yapılan açıklamalarla ortaya çıktı. Bakan Albayrak yeni destek paketinin içeriği hakkında detaylı bilgiler verdi. Buna göre vatandaşlarımıza kamu bankalarından düşük faizli, ertelemeli ve uzun vadeli kredi fırsatı sunulacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak geçtiğimiz günlerde yeni destek paketi müjdesini vermişti. Paket ayrıntıları ise bugün yapılan açıklamalarla ortaya çıktı. Bakan Albayrak yeni destek paketinin içeriği hakkında detaylı bilgiler verdi. Buna göre vatandaşlarımıza kamu bankalarından düşük faizli, ertelemeli ve uzun vadeli kredi fırsatı sunulacak. Yeni destek paketi haberinden sonra vatandaşlarımız kimler başvuru yapabilir, yeni destek paketi kredi başvurusu, kredi faiz oranları nedir, hangi bankalar veriyor gibi soruların cevaplarını araştırmaya başladı. Sizler için yeni destek paketinin ayrıntılarını bir araya getirdik.

Yeni Destek Paketi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak katıldığı bir televizyon programında konut ve turizmi ilgilendiren yeni destek paketi hazırlığında olduklarını açıklamıştı. Fakat paket hakkında detaylar paylaşılmamıştı.

Bakan Berat Albayrak katıldığı programda Türkiye’nin güçlü bir ekonomiye sahip olduğunun altını çizerken ileriki dönelere yönelik yeni destek paketlerinin de hazırlandığını açıklamıştı. Verdiği bu müjdeden sonra Bakan Albayrak herhangi bir detay açıklamamıştı.

KONUT, TURİZM,YERLİ ÜRETİME YÖNELİK OLACAK

Hazırlanan yeni finansman kredi destek paketi öncelik olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, emeklilerimize, çalışanlarımıza ve orta gelir grubuna mensup olan vatandaşlarımıza yönelik olacak.

KAMU BANKALARINDAN BELİRLİ DÖNEM ÖDEMESİZ KREDİ

Gelmekte olan yeni finansman destek paketiyle birlikte kamu bankaları tarafından bir süre ödemesiz kredi verilmesi gündemde. Daha sonra alınan krediler taksitler halinde ödemeli olması planlanmakta.

YERLİ ÜRETİM DE MOBİLYA, BEYAZ EŞYA ALANA UYGUN KREDİ

Kredi desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız yerli üretim yapan mobilya, elektronik, beyaz eşya, bisiklet, motosiklet, ev tekstili, çeyiz gibi ürünler alması durumunda hazırlanan yenifinansman destek paketinden faydalanabilecek.

EMEKLİ VE ÇALIŞAN ÖZEL TATİL İÇİN KREDİ

Hazırlanan finansman paketi içerisinde vatandaşlarımıza sunulan bir diğer fırsatda hem turizm sektörünü canlandırmasınıamaçlarken de hem de tatile gitmeyi düşünen vatandaşlarımıza kolaylık sağlayan bir kredi olması beklenmekte. Özellikle yeni finansman paketi kapsamında emekli ve çalışan vatandaşlarımıza yönelik seyahat giderlerinin finansman ihtiyacını uygun koşullarda sağlanması üzerinde çalışılmakta.

ORTA GELİR GRUBUNA YÖNELİ UZUN VADELİ UYGUN KREDİ SEÇENEKLERİ

Hazırlanan finans paketinde halkımıza sunulan kredi kapsamlarında üçüncü başlık olarak ise orta gelir grubuna mensup vatandaşlarımıza yönelik olarak konut kredisi imkânı verilmekte. Yeni finansman paketi kapsamında hazırlanan konut kredisi ise daha önceki sunulan konut kredilerinden biraz daha farklı. Yeni sunulan kredi kapsamında, konut kredisinin vadesi diğer kredilere göre çok daha uzun ve ayrıca çok düşük maliyetlerde vatandaşlarımıza bir kredisi sağlanması beklenmekte. Paket kapsamında kredilerin cuma günü kamu bankalarınca açıklanması beklenilmekte. Pazartesi günü de uygulamaya konulması hedefleniyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı