Yemeksepeti restoranlara 20 milyon liralık destek paketi verecek!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Yemeksepeti restoranlara 20 milyon liralık destek paketi verecek!

FİNANS

5 Aralık 2020 Cumartesi 14:09:51

Son Güncelleme: 05/12/2020 14:09:34

Yemeksepeti restoranlara 20 milyon liralık destek paketi verecek!

Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte karantina süreçleri yeniden günlük hayat üzerinde rol oynamaya başladı. Kepenk kapatmak zorunda kalan esnafa bir destekte Yemeksepeti’nden geldi. Birlikte Daha Güçlüyüz isimli kampanya dahilinde 20 milyon liralık destek verilecek.

Koronavirüs salgınından ekonomik olarak kötü etkilenen esnafa Yemeksepeti’nden destek paketi müjdesi! Yemeksepeti tarafından yapılan açıklamaya göre, tek şubeli restoranlara 20 milyon liralık destek paketi verilecek. ‘Birlikte Daha Güçlüyüz’ adıyla destek verecek olan şirket, bu kapsamda tek şubeli restoranların ödeme vadelerinin kısaltacak, listeleme ücretini kaldırılacak, müşterilerin cüzdan ödeme yöntemi ile verdiği siparişlerde komisyonu kaldırılacak. Bunun yanı sıra ‘Gel-Al’ sipariş hizmeti de komisyonsuz olarak hayata geçirilecek.

Koronavirüsle mücadele kapsamında, yeni kısıtlamaların alınmasıyla birlikte yalnızca Gel-Al ve paket servis ile müşterilerine hizmet sağlayabilen restoranlara, bu zorlu dönemde destek olmak ve finansal yüklerini bir nebze azaltabilmek için harekete geçen Yemeksepeti, 20 milyon liralık destek sağlayacağı “Birlikte Daha Güçlüyüz” destek paketini açıkladı.

YEMEKSEPETİ BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ

35 binin üzerinde restoranın üye olduğu ve yaklaşık 18 milyon kullanıcıya hizmet veren Yemeksepeti tarafından yapılan açıklamaya göre, verilecek destek paketi kapsamında, normalde restoranlara ayda bir yapılan ödemeler sıklaştırılacak ve restoranlara 15 günde bir ödeme yapılacak. Buna ek olarak, koronavirüsle mücadele kapsamında olan kısıtlama dönemi süresince, restoranlardan listeleme ücreti alınmayacak.

Kullanıcıların, siparişlerini Yemeksepeti’nden oluşturup ve restorandan kendilerinin teslim alabileceği “Gel-Al sipariş seçeneği de sıfır komisyon ile devreye alınacak. Şirketin bu uygulamayı yapmasındaki amaç ise restoranlara sıfır maliyetli bir gelir kalemi yaratmak. Bunların yanı sıra, bu dönemde, Yemeksepeti Cüzdan ödeme yöntemi seçilen siparişlerden de herhangi bir komisyon ücreti alınmayacak.

Yemeksepeti, yalnızca birlikte çalıştığı restoranlar için değil, tüm sektör için elini taşın altına koydu. Önceki kısıtlama döneminde de yaptığı programlar ve açıkladığı paketler ile tek şubesi olan restoranları finansal olarak destekleyen Yemeksepeti, bu kısıtlama döneminde, sektör örgütlerinin geliştireceği projeleri 2 milyon liralık bir fon ile destekleyeceğini de belirtti.

YEMEKSEPETİ ÜST YÖNETİCİSİ NEVZAT AYDIN AÇIKLAMA YAPTI

Yemeksepeti Üst Yöneticisi (CEO) Nevzat Aydın, yaptığı açıklamada, tüm ülkedeki bireylerin ve şirketlerin zor bir dönemden geçtiğini, küçük esnafın yani mahalle restoranlarının özellikle masa müşterilerine kapılarını kapatmak zorunda kalmasıyla birlikte ekonomik sıkıntılar çekmeye başladığını farkında olduklarını ve her zaman esnafın yanında olacaklarını vurguladı.
İçinde bulunduğumuz sıkıntılı dönemde, esnafın işlerini büyütebilmek için gereken tüm yatırımları yaptıklarını ve bu yatırımların yanı sıra ‘Birlikte Daha Güçlüyüz’ destek paketi ile birlikte finansal anlamda ellerini taşın altına koyduklarının altını çizip “Bu zor dönemi birlikte atlatacağız.” diyerek sözlerini noktaladı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı