VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? (Ekim 2020)
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? (Ekim 2020)

FİNANS

11 Ekim 2020 Pazar 20:12:40

Son Güncelleme: 11/10/2020 20:13:24

VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? (Ekim 2020)

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından sunula burs başvuruları için süreç henüz bitmedi. 2020 ila 2021 yılı eğitim öğretim takviminin tekrardan başlamasıyla birlikte öğrenciler burs verecek kurumları da araştırmaya başladı. VGM, Vakfılar Genel Müdürlüğü’nde yine Yükseköğrenim ve Ortaöğretim bursu veren kurumlardan birisi ve burs başvurusu için başvuru tarihlerini paylaştı.

Burs almaya hak kazanan öğrencilere ise ödemeler bulundukları illerde bağlı oldukları Vakıflar Genel Müdürlüğütarafından yapılacak. Peki VGM Burs başvuruları ne zaman? son tarih nedir? VGM burs koşulları neler? VGM bursu ne kadar? İşte merak edilenler;

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen, Ortaöğretim ve Yükseköğretim Bursları başvuruları geçen günlerde yapılan yazılı resmî açıklamaya ile paylaşıldı.

BAŞVURULAR NERDEN YAPILIYOR?

2020 – 2021 yılına dair Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilecek olan ve genel adı Ortaöğrenim Bursu ve üniversite öğrencileri tarafından faydalanılan Yükseköğretim Bursu için, öğrencilerimizin Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sayfasından başvuru yapması yeterlidir.

Bir yandan başvurularını tamamlayan öğrencilerimiz ve aileleri de sonuçların ne zaman açıklanacağını merak edip araştırıyor. VGM Bursları ne zaman açıklanacak?

2020-2021 BURS BAŞVURU TARİHLERİ 

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen burs için belirlenen 2020-2021 eğitim yılı burs başvuruları ise şu şekilde;

  • Ortaöğrenim (ilkokul, ortaokul, lise) Bursu için öğrencilerimizin 01 Ekim ila 15 Ekim arasında başvuru yapmaları gerekmektedir.
  • Yükseköğrenim Bursundan yararlanacak üniversite öğrencilerimiz içinse başvuru tarihleri 15 Ekim ila 330 Ekim arasındadır.
  • Yabancı uyruklu olan ve ülkemizde üniversite okuyan öğrencilerimizin yararlanacağı Yükseköğrenim Bursu (Yabancı uyruklu ve Mavi Kartlı öğrenciler için) başvuru tarihleri ise 15 Ekim ila 30 Ekim arasında olacaktır.

VGM BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen burs başvurularının ne zaman açıklanacağına dair net bir tarih henüz yayımlandı. Fakat geçen eğitim öğretim yılında, ortaöğrenim burs başvuruları için sonuçlar 25 Kasım tarihinde, yükseköğrenim burs başvuruları için sonuçlar ise 2 Ocak tarihinde paylaşılmıştı.

VGM BURS YARDIMI NE KADAR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından öğrencilerimi desteklemek için verilen bursların tutarları ise 2019 yılında şöyleydi;

  • 2018 – 2019 eğitim- öğretim yılında burs almayı hak kazanan ORTAÖĞRETİM öğrencileri için 9 ay boyunca (ekim ila haziran ayları) 60 Türk lirası burs yardımı yapıldı.

2018 – 2019 eğitim- öğretim yılında burs almayı hak kazanan YÜKSEÖĞRENİM öğrencilerine ise 8 ay boyunca (ekim ila mayıs ayları arasında) her ay düzenli olarak 250 Türk lirası burs yardımı yapıldı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı