Vestel işçi alımı 2020 duyurusu yapıldı! 603 kişi işe alınacak
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Vestel işçi alımı 2020 duyurusu yapıldı! 603 kişi işe alınacak

FİNANS

9 Temmuz 2020 Perşembe 03:42:01

Son Güncelleme: 09/07/2020 01:44:20

Vestel işçi alımı 2020 duyurusu yapıldı! 603 kişi işe alınacak

Ünlü dev Türk markası Vestel personel alacağını açıkladı. Manisa merkezli ve 1984 yılından beri hizmet veren dünya çapında ise markalaşmış firma yeni personel istihdamı yapacağını açıkladı.

Dev firmanın neredeyse 17 bin kişiye yakın istihdam kapasitesine sahip. Firma ise merkezi üretim yeri olan Manisa ilinde bulunan üretim fabrikalarına 603 yeni işçi alımı olacağını kamuoyuyla paylaştı.

%4 İstihdam büyümesi

Dev marka Vestel tarafından yapılan açıklamaya göre yapılacak olacak yeni alımlar da şirketin istihdamı %4 oranında büyüme yaşayacağını bildirdi.

Ünlü marka Vestel’in Manisa ilinde bulunan Vestel City adlı fabrikalarında istihdama kazandırmak üzere 603 adet işçinin işe alımının gerçekleştirileceği duyuruldu. Dev firma ise gerçekleştirmeyi planlandığı istihdamı temmuz ayı sonunda tamamlanması bekliyor.

Temmuz ayının sonuna kadar tamamlanacak olan yeni istihdamlarla birlikte şirketin istihdam kapasite oranının %4’e yakın büyüme göstereceği açıklandı.

Vestel CEO’su olan Tuna Erdoğan ise konu hakkında açıklamalar getirdi. Açıklamalarında Tuna Erdoğan, üretim ve istihdam da sürdürülebildiğinin sağlanmasının ve devamının altını çizerken şu sözlerle devam etti;

Tuna Erdoğan, Vestel’de görev almak için 2020 temmuz ayının sonuna kadar mavi yaka çalışan kadrolarına 603 yeni istihdamın daha gerçekleşeceğini duyurdu. Erdoğan sözlerine Vestel şirketi olarak şimdiye kadar her alanda oldukları gibi üretim ve istihdamda da sürdürülebildiği desteklediklerini ve bunun en önemli hususlarından biri olduğunu belirtti. Tuna Erdoğan, küresel korona virüsünü kastederek içerisinde bulunduğumuz bu zorla süreçte istihdamın korunmasının ve artırılmasının hayati önem taşıdığını dile getirdi. Hemen hemen tüm dünyayı saran ve küresel anlamda ekonomide çalkantılara sebep olan salgın sürecini ülke olarak başarılı bir şekilde yönetmeye devam edildiğini belirten Tuna Erdoğan, bu salgın sürecinin sona erdiğinde ekonominin güçlü bir şekilde kalması için biz ve bizim gibi olan firmaların daha çok üretim de yer alması ve çalışması gerekiyor diyerek sözlerine son verdi.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı