Ülker İlk Çeyrek Raporu Yayımlandı! Satışlar Arttı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Ülker İlk Çeyrek Raporu Yayımlandı! Satışlar Arttı

FİNANS

6 Mayıs 2020 Çarşamba 20:27:21

Ülker İlk Çeyrek Raporu Yayımlandı! Satışlar Arttı

Türkiye’nin en büyük firmaları arasında yer alan Ülker, 2020 yılı ilk çeyrek raporunu yayınladı. Kamuoyu Aydınlatma Platformu(KAP) a bildirilen rakamlara göre Ülker’in ilk çeyrek satışlarında artış gözlemlendi.

Türkiye’nin halka açık en büyük gıda firması olan Ülker’in ilk çeyrek satışları arttı. Ülker Bisküvi bu yılın ilk çeyreğinde büyüyerek, satışlarını %22,3 arttırdı. Dev markanın ülke içi operasyonları %27,7 artarken ihracat ve yurt dışında gösterdiği faaliyetleri de aynı şekilde büyüdü. Şirketin ihracat ve yurt dışındaki satışları ise %21,8 büyüdü. Ülker’in satışları ise 2019 yılının aynı dönemine kıyasla %22,3 artış göstererek 2,38 milyar Türk lirasına ulaştı.

Türkiye’nin halka açık en büyük gıda firması olan Ülker, 2020 için ilk çeyrek sonuçlarını paylaştı.

415 Milyon Liraya Ulaştı!

Ülker şirketi, Kamuoyu Aydınlatma Platformu olan KAP’a gönderdiği verilere göre, 2020 yılının ilk çeyreğinde satışlarını bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %22,3 artırarak 2,38 milyar Türk lirasına ulaştı. Ülker, Faiz Amortisman Vergi Öncesi Kar açıklamasında ise %57,7 artış göstererek 415 milyon Türk lirasına ulaştı.

Ülker CEO’su olan Mete Buyurgan ise, sadece Türkiye’de değil, tüm dünya için hassas bir dönem olduklarını vurgulayarak, bu korona virüsüyle mücadelede toplumun her parçasına hayati sorumluluk ve görevlerin düştüğünü vurgulayarak, Gıda üreticisi olarak Ülker markasının da bu mücadele de ön saflarda olduklarını belirtti. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan 14 kuralına ve ek önlemleri dikkate aldıklarını ve tüm fabrika ile ofislerde uygulamaları hayata geçirdiklerini söyledik. Bu dönem de ise Ülker olarak, ülkemiz ve halkımız için aralıksız üretime devam ettiklerini de ekledi.

200 Bin Ramazan Kolisi

Ayrıca Mete Buyurgan, sivil toplum kuruluşları aracığıyla karantina yurtlarında geçici olarak kalan vatandaşlarımıza, sağlık çalışanlarımıza Ülker ürünleriyle destek olduklarını da iletti. Bir diğer yandan, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere hazırlanmış olan 200 bin tane Ramazan kolisine de ürünleriyle katkıda bulunduklarını ekledi. Mete Buyurgan, ise tüm bu vesileyle bütün çalışanlarına tekrar teşekkür ettiğini belirtti.

Faaliyet gösterdiği pazarlardaki sağlam duruşunu devam ettiren Ülker hem yurt içinde hem de yurt dışında inovatif yeni ürünleriyle ve etkin operasyonlarıyla, karlarını artırmaya devam ettikleri açıklandı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı