Ucuza Ev sahibi olmak isteyenler TOKİ uyardı! Başvurular için son 1 ay!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Ucuza Ev sahibi olmak isteyenler TOKİ uyardı! Başvurular için son 1 ay!

FİNANS

24 Kasım 2020 Salı 15:34:35

Ucuza Ev sahibi olmak isteyenler TOKİ uyardı! Başvurular için son 1 ay!

Çekilişsiz, kurasız ucuza ev sahibi olmak isteyenler için TOKİ açık konut satışları Kasım ayında devam ediyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ev sahibi olmak isteyenleri uyardı. Başvuruların tamamlanmasına son 1 ay kaldı.

Düşük taksitlerle, çekilişsiz kurasız ev sahibi olmanızı sağlayan TOKİ Başkanlığı, yaptığı açık konut satışlarının son başvuru tarihinin yaklaşması ile ilgili uyarıda bulundu. Açık satış yöntemiyle satışı gerçekleştirilen konut ve işyerlerinin ilanları tükenmek üzere. Peki, hangi illerde hala satışlar devam ediyor? TOKİ başvurusu nasıl yapılıyor? İşte tüm detaylar…

Sonbahar ve kış döneminde de konut satışı yapmaya devam eden TOKİ Başkanlığı, farklı şehirlerde bulunan konutların ilanlarını yayımlamaya devam ediyor. Vatandaşlar tarafından yoğun talep alan bu konut satışları açık satış yöntemiyle gerçekleştiriliyor. Konut satışının hala devam ettiği iller ise Çorum, Kırıkkale, Tokat, Denizli oldu. Van Erciş’te ise TOKİ tarafından işyeri satılıyor. TOKİ Başkanlığının internet sitesinde yer alan çoğu ilanın son başvuru tarihi 31 Aralık olarak açıklandı fakat başvuru önceliğine göre satış yapıldığı için vatandaşların, ucuza konut sahibi olmak için acele etmesi gerekmektedir.

TOKİ BAŞKANLIĞI’NIN KONUT SATIŞLARI İÇİN SON 1 AY

TOKİ Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlara göre, 5 şehirdeki konut satışları hala devam ediyor. 129 konut satışı yapacağını ilan eden TOKİ Başkanlığı’nın, Kasım ayının sonu itibariyle 11 adet satılık konutu kaldı. Geçmiş aylarda başvuruları başlayıp hala devam eden ilanların yanı sıra satışları yeni başlayacak ilanlar da sitede yer almakta. Tüm ilanların son başvuru tarihi ise 31 Aralık olarak duyuruldu. Satışlar, açık satış yöntemi ile gerçekleştirildiği için önce başvuru yapmanız önemlidir. Aksi halde satın almak istediğiniz konutu sizden önce başvuran kişiler alabilir.

NASIL BAŞVURULUR?

TOKİ Başkanlığı tarafından yapılan açık konut satışlarına başvurmak isteyen vatandaşlar öncelikle TOKİ’nin resmi sitesinde yer alan satış duyurularına ulaşmalıdır. Satışlar kısmında kendi şehirleri için yayımlanan duyurulara ulaşan vatandaşlar, Ziraat Bankası ve Halkbank üzerinden başvurularını gerçekleştirmelidir.

SATIŞI HALA DEVAM EDEN İLANLAR

  • Çorum’un Mecitözü ilçesinde Cemikebir Mahallesinde yer alan 79 adet konuttan 12’sinin satışı orta gelirli vatandaşlar için hala devam etmektedir. Başvuru tarihi 23.11.2020-31.12.2020 olarak belirlenmiştir.
  • Çorum’un Dodurga ilçesinde Esentepe Mahallesi 2.Etap’ta yer alan 158 konut ve 1 dükkanın 91 tanesinin satışı alt ve orta gelirliler için halen devam ediyor. 1 Aralık’ta başlayacak olan başvurular 31 Aralık 2020’ye kadar devam edecek.
  • Denizli’nin Çardak ilçesinde Saray Mahallesinde yer alan 187 konut, 1 adet 5 dükkanlı ticaret merkezi ve 1 adet caminin 29 tanesinin satışı alt ve orta gelirli vatandaşlar için hala devam etmektedir. Başvuru tarihleri 01.09.2020-31.12.2020 olarak duyurulmuştur.
  • Kırıkkale Merkez Yuva Mahallesinde bulunan 927 konut projesinde alt gelirliler için satışı devam eden 251 adet konut vardır. Başvurular 30 Kasım’da başlayacak ve 31 Aralık 2020’de sona erecektir. Aynı projede orta gelirliler için 165 adet konut satışa çıkacaktır. Bu konutların başvuruları da 1 Aralık’ta başlayıp 31 Aralık 2020’de sona erecektir.
  • Tokat Merkez Dedeli Mahallesinde yer alan 436 adet konuttan 5’inin satışı orta gelirli vatandaşlar için hala devam etmektedir. Başvurular 31 Aralık 2020’de son bulacaktır.
  • Van Erciş ilçesinde kentsel dönüşüm projesi kapsamında satışa çıkarılan 407 adet dükkan ve 48 adet ofisin 67’sinin satışı devam ediyor. 2 Kasım’da başlayan başvurular, 31 Aralık’ta bitecek.

Sizde TOKİ konut projeleriyle ilgili düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı