Ucuza ev almak istiyorum diyenlere ipotekli ev fırsatı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Ucuza ev almak istiyorum diyenlere ipotekli ev fırsatı

FİNANS

6 Ağustos 2020 Perşembe 21:07:28

Son Güncelleme: 06/08/2020 21:06:59

Ucuza ev almak istiyorum diyenlere ipotekli ev fırsatı

Konut fiyatlarının artmasıyla birlikte vatandaşlar ucuza ev almanın yollarını arıyorlar. Kamu bankaları tarafından yapılan açıklamaya göre ipotekli ev satışlarında patlama yaşandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından son dakika açıklaması geldi. Yapılan son dakika açıklamasına göre ipotekli ev satışlarından olağanüstü patlama gerçekleşti.

Rakamlar paylaşıldığında ise kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından yapılmakta olan uygun faiz oranlı kredi konutlar ile birlikte ipotekli konutlarda patlama meydana geldi.

Ucuza Ev Almak İsteyenler Dikkat!

Kredili konut satışları hakkında da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklamalar art ardına geldi. Bakanlık tarafından paylaşılan verilere göre ise temmuz döneminde kredili ve ipotekli konutlarda adeta patlama yaşandı.

KREDİLİ KONUT SATIŞLARINDA OLAĞANÜSTÜ RAKAMLAR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından paylaşın son dakika gelişmeleriyle birlikte temmuz döneminde kredili konut satımların dair veriler yayımlandı. Yapılan açıklama ve paylaşılan veriler incelendiğinde ise temmuz döneminde kredi konut satımlarının 141 bin 434 adet olduğu gözlemlendi. Bu oran 2019 yılının aynı dönemine göre 100 kat artış demek.

HAZİNE VE MALİYE BAKANI BERAT ALBAYRAK MÜJDE VERMİŞTİ

Maliye Bakanı Berat Albayrak, korona virüsü ile mücadele kapsamında oldukça zorlayıcı tedbirlerin ardından konutlara olan talep azalınca düşük faizli kredileri duyurmuştu.

Salgın dönem, boyunca konut alımları ikinci hatta üçüncü plana atılmış ve vatandaşlar temel ihtiyaçlarına yönetilmişti yabancılar da konut satımlarında frene basmış ve alım satım emlak sektöründe iyiden iyiye durama noktasına gelmişti. Bu yaşanan olumsuzlukların arından ise müdahale gecikmemişti. Normalleşme kapsamında Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından ekonomik kalkınma paketleri dahilinde kamu bankalarından oldukça düşü faizli konut kredileri yayımlanmıştı. Yayımlanan uygun faizler sonrasında ise emlak sektörüne adeta bir canlanma geldi.

Kampanyanın duyurulmasının hemen ardından ise Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım bankaları vatandaşlara nakit ihtiyacı sağlamak adına uygun faiz oranları ve uzun süreli vadeler ise kredi imkanları sunmuştu.

TAPU HARCI İNDİRİMİ VE KONUTTA KDV İNDİRİMİ BEKLENTİSİ SÜRÜYOR!

Öte yandan ikinci el konut satımlarındaki ani patlama üzerinde kamu bankaları faizleri yükselmişti. Fakat inşaat sektörü faiz yükseltilmesinin yanı sıra sıfır konut alımlarının teşvik edilmesi için vatandaşlar açısından alımın daha cazip hale getirilmesini istemekte. Bunun gerçekleşmesi içinse inşaat firmaları, hükümetten indirim talep ediyor. İndirimin ise tapu harcı ve konut alımlarında KDV indirimi olarak uygulanmasını istemekte. Ayrıca hükümetten talep edilen bu indirimlerin ise sadece 0 sıfır konut alımlarında geçerli olması beklenmekte.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı