Türkiye Birinci Sırada! Türkiye Kripto Para Kullanımında Orta Doğu Birincisi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Türkiye Birinci Sırada! Türkiye Kripto Para Kullanımında Orta Doğu Birincisi

FİNANS

17 Aralık 2020 Perşembe 18:49:54

Son Güncelleme: 17/12/2020 18:49:33

Türkiye Birinci Sırada! Türkiye Kripto Para Kullanımında Orta Doğu Birincisi

Kripto para analiz firması olan Chainalysis’in yayımlamış olduğu rapora ilişkin olarak Türkiye’nin sıralaması da öğrenildi. Şirketin Küresel Kripto Kabul Endeksi’nde yapmış olduğu listede 154 ülke arasından Türkiye 29.’uncu sırada yer alırken, Orta Doğu’da ise Türkiye ilk sırada yer alıyor.

Peki, Türkiye için kripto para mümkün olacak mı? Haberin geri kalanı ve habere ilişkin diğer detaylar ve merak edilen soruların yanıtları siz değerli okurlarımız için haberimizde… İşte o haber
Kripto para analiz firması olan Chainalysis’in yayımlamış olduğu yeni rapora göre, Türkiye’de komşu ülkelerle karşılaştırıldığında dijital varlıkların benimsenme oranının diğerlerine göre çok daha yüksek olduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor.

Blockchain Türkiye Platformu’nda yer almakta olan Chainalysis’in yayımlamış olduğu “2020 Geography of Cryptocurrency” raporu verilerine göre Türkiye, şirketin yapmış olduğu sıralamada Küresel Kripto Kabul Endeksi’nde listede bulunan 154 ülke arasından 29.’uncu sırada, Orta Doğu’da ise birinci sırada yer alıyor. Chainalysis tarafından hazırlanmış olan raporda yer verdiği ifadeleye göre, Türkiye’deki ekonomik iniş çıkış kripto para birimlerine yönelik ilginin daha da artmasına yol açmış olabilir. Rapora göre ise, uzun zamandır kripto para birimleri kabulü oranlarında ön sıralarda yer almakta olan Türkiye’de yaşayan insanlar, kripto para birimlerini ise alternatif bir yatırım aracı olarak görmeye başladılar.

Sermaye Piyasası Kurulu Kripto Para Düzenlenmesi İçin Yasal Bir Zemin Hazırlama Sürecinde

Güncel olarak bakıldığı zaman Türkiye’de herhangi bir kripto para düzenlemesi yok fakat Sermaye Piyasası Kurulu’nun ise bir yasal zemin yaratma sürecinde ve bu amaca yönelik bir hazırlanma yaptığına ilişkin bir süreçte olduğu biliniyor. Orta Doğu’daki Binance, Huobi ve Bitfinex gibi Borsalardaki yapılmakta olan işlemlerin bir çoğunun Türk kullanıcılar tarafından yapıldığını vurgulama yapan Chainalysis, kullanıcıların Binance gibi daha büyük bir platformlara geçmeden önce tercih etmeleri muhtemel olan yerel kripto borsası BtcTurk’ü vurguluyor. Ayrıca yayımlanmış olan bu rapor, mobil fintech ve ödeme platformlarının da diğer bölgeler ile kıyaslandığı zaman daha yüksek oranda bu kişiler tarafından kullanıldığını vurguluyor ve düzenleyici olan bir çerçevenin daha fazla kripto adaptasyonuna yol açabileceğini öngörüyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı