TOKİ Ekim ayı çekilişsiz kurasız 1+1, 2+1 ve 3+1 konut fırsatları! Kira öder gibi ev sahibi olun
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

TOKİ Ekim ayı çekilişsiz kurasız 1+1, 2+1 ve 3+1 konut fırsatları! Kira öder gibi ev sahibi olun

FİNANS

1 Ekim 2020 Perşembe 22:12:13

Son Güncelleme: 01/10/2020 21:21:07

TOKİ Ekim ayı çekilişsiz kurasız 1+1, 2+1 ve 3+1 konut fırsatları! Kira öder gibi ev sahibi olun

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) tarafından Ekim ayı çekilişle, çekilişsiz ve kurasız tüm konut satışlarının detayları belli oldu. 120 ay vade, yüzde 20 peşinat ile sizde uygun fiyatlarla konut sahibi olabilirsiniz. Alt Gelir Grubu ve Orta Gelir Grubu satışları için 1+1’den başlayarak 4+1’e kadar tüm seçenekler bulunmaktadır. Üstelik vade sayısını 240 aya yükseltmek mümkün.

TOKİ Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlamış olduğu bir duyuru ile Ekim ayında özel konut satışı yapacağını duyurdu. Çok sayıda şehirde yapılacak olan bu konut satışları kuralı bir şekilde olacak. Bunun yanı sıra kurumun ise yine farklı şehirlerde devam eden açık kurasız konut satışları da bulunuyor. TOKİ’nin bu konut satışlarına başvuruda bulunacak olan vatandaşlar için detayları haberimizde sizler için kaleme aldık. İşte TOKİ’nin Ekim ayın da 1+1, 2+1, 3+1 satışa sundukları konut listeleri, örnek ödeme planları, taksit ve peşinat tutarları haberimizde.

TOKİ Başkanlığı tarafından vatandaşlara sunulan Ekim satışlarına dair iki farklı seçenek bulunuyor. TOKİ daha önceden ilan ettiği kurasız açık konut satışlarına Ekim ayında da devam edecek. Bunun yanında TOKİ tarafınca yayımlanan yeni duyuruda, Ekim 2020’de 23 şehirde konut satışı ve yanı sıra işyeri satışta olacağını vatandaşlara duyuruldu. Bu satışlar ile önceden başvuru yapacak hak sahipleri kura çekilişi ile belirlenecek.

HANGİ ŞEHİRLERDE KONUT SATIŞI OLACAK ? İŞTE TOKİ’NİN KURALI KONUT SATIŞI OLACAK

26 ŞEHİR TOKİ Başkanlığı tarafınca yayımlanan duyuruda, konut satışları 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşacak. Bu konutlara sahip olmak isteyenlere ise kurum yüzde 25 peşinat ödemesi ve 120 ay vade ile ödeme planı olan bir seçenek sunacak. Bunun yanı sıra TOKİ Başkanlığı yüzde 10 ve yüzde 20 peşinat ödemesi 120 ay vade imkanı ile işyeri satışı yapacak. Konut Satışı Yapılacak 23 İl Adana, Ankara, Batman, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çorum, Denizli, Düzce,Ordu Gaziantep, İstanbul, Sivas,Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Muğla,Konya, Kütahya, Manisa, Niğde, Samsun, Sinop . Toki’nin İşyeri Satışı Yapacağı 23 İl

Aksaray, Amasya, Adana, Ankara, Bitlis, Burdur,Denizli, Gaziantep, Isparta,Bursa, Karabük, Kahramanmaraş,Corum, Kayseri, Kırşehir,Ağrı, Konya, Niğde, Rize, Siirt, Şanlıurfa, Trabzon ve Uşak BAŞVURU ŞARTLARI Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 23 ilde 176 konut ile 23 ilde 155 iş yerini “Açık Artırma Yöntemi” ile satışa sunacağı daire ve dükkanlar için başvuru yapacak olan vatandaşlar başvurularını Ziraat Bankası ile Halkbank üzerinden yapması gerekmektedir .Detayları ise TOKİ ile Emlak Yönetim sitelerinden öğrenilecek.

TOKİ’nin KURASIZ KONUT SATIŞLARI

TOKİ Başkanlığı tarafından devam eden konut satışlarından bazıları ise kurasız konut satışı şeklinde olacak. Bu satışlar ise Türkiye geneli farklı illerde yapılmakta olup vatandaşlarsa başvuru esasına göre konutları alabilecekler. TOKİ’nin bu konut satışları iki ana plandan oluşup,yapılmaktadır. Alt Gelir Grubu açık konut satışları ve Orta Gelir Grubu açık konut satışları olarak TOKİ’nin alt gelir grubu konut satışları 1+1 ve 2+1 daireler için orta gelir grubu için ise konut satışları 3+1 ve 4+1 konutlar için geçerli olacak. Ödemeler ise şu şekide yapılabilecek ; yüzde 10, yüzde 15, yüzde 20 ve yüzde 25 peşinat ödemesi ile 120 ay, 144 ay, 180 ay ve 240 ay vade imkanı sunulacak.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı