TOKİ dev indirim kampanyası başlıyor! Yüzde 20 indirim yapılacak
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

TOKİ dev indirim kampanyası başlıyor! Yüzde 20 indirim yapılacak

FİNANS

9 Ekim 2020 Cuma 14:12:01

Son Güncelleme: 09/10/2020 12:49:37

TOKİ dev indirim kampanyası başlıyor! Yüzde 20 indirim yapılacak

Toplu Konut İdaresi, TOKİ peşin ödeme indirimi için özel kampanya başlattı. 2020 kampanyası ile birlikte TOKİ’den ev satın alan ve borçlarını toplu ödeme ile kapatana vatandaşlarımız uygun fırsatlardan yararlanabilecekler. TOKİ ise başvuru tarihi ve şartları duyurdu!

TOKİ, tarafından açıklanması sabırsızlıkla beklenen ve yüz binlerce vatandaşımızı ilgilendiren 2020 yılının ikinci ödemelerine dair kampanyanın ayrıntıları kamuoyu bile paylaşıldı. Toplu Konut İdaresi olan TOKİ, 2020 yılına dair kampanyayı açıkladı. Başvuru tarihi ve şartları neler?TOKİ peşin ödemelerinde indirim nasıl hesaplanacak? Son başvuru ne zaman? Kampanya ne zaman sona erecek? Herkes yararlanabilir mi? İşte tüm ayartınlar;

Toplu Konut İdaresinden ev satın alan ve tapusunu biraz önce alıp borcunu bitirmeyi düşünen vatandaşlarımız için 2020 yılına dair ikinci kampanya duyuruldu!

Buna göre vatandaşlarımız borcunun tamamını kapatırsa %20 oranında indirim kazanacaklar! İşte haberin diğer ayrıntıları;

TOKİ İNDİRİM KAMPANYASI 2020 İÇİN BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yaptığı bizzat açıklamalarla birlikte TOKİ ile ev sahibi olan ve ödemelerini henüz bitirmemiş vatandaşlarımız için kampanya başlatıldı! Vatandaşlarımızın borçlarını kapatmaları durumunda %20 indirim uygulanacak.

Kampanya her sene düzenli olarak yapılırken bu yıl içinse başvuruların 21 Ekim’de başlayacağı açıklandı.

Başvuru tarihleri 21 Ekim’de başlayacak ve kampanya 19 Kasım 2020 tarihine kadar devam edecek olduğu belirtildi. TOKİ Başkanlığı tarafından açıklanan diğer ifadeler de ise kampanyaya dair detaylar paylaşıldı. Açıklananlara göre ise son başvuru tarihi 19 Kasım, bu tarihten son başvuru yapan vatandaşlarımız erken ödeme kampanyasındanfaydalanamayacaklar.

TOKİ PEŞİN ÖDEME YAPANA YÜZDE 20 İNDİRİM UYGULAYACAK! 

Düzenlenen kampanya ile birlikte vatandaşlarımız borçlarını peşin ödemeleri halinde hemen tapularına sahip olacaklar bunun yanı sıra da talepte bulunan vatandaşlara yine Toplu Konut İdaresi tarafından %20 oranında indirim yapılacak.

BORCUNU TAMAMINA ÖDEYEMENLERE DE İNDİRİM VAR

Vatandaşlarımız eğer erken ödeme indiriminde yararlanmak istiyor fakat borçlarının tamamını kapatacak güce sahip değillerse yine alternatifler sunulmakta. TOKİ tarafından eğer vatandaşlarımız borçlarının en az %25 oranında bir toplu ödeme gerçekleştirirlerse %20 oranında indirim kalan borçlarına uygulanacak.

TOKİ PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ KAMPANYA ŞARTLARI NELER?

2019 yılının haziran ayının sonuna kadar satın alınmış veya geri ödemeleri en geç tarihi itibarıyla 2019 yılının haziran dönemine başlayan vatandaşlarımız erken ödeme kampanyasından yararlanabilecekler.

Kalan taksit ödemeleri 12 ay ve daha az olan vatandaşlarımız ise mevcut kampanyadan yararlanamayacaklar. Ayrıca kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın TOKİ’ye herhangi bir aidat borcunun da olmaması gerekmekte.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı