TOKİ 2020 Eylül ayı Türkiye geneli konut projelerinin listesini paylaştı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

TOKİ 2020 Eylül ayı Türkiye geneli konut projelerinin listesini paylaştı

FİNANS

25 Ağustos 2020 Salı 15:12:05

Son Güncelleme: 24/08/2020 01:25:57

TOKİ 2020 Eylül ayı Türkiye geneli konut projelerinin listesini paylaştı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı olarak bilinen TOKİ eylül ayına dair çekiliş ve kura olmadan açık satış listelerini yayımlandı. Eylül ayından satışa çıkan konut projelerinde ise alt gelir grubuna uygun çekiliş ve kura olmadan öncelikle satılacak konutlar mevcut.

Söz konusu konutlar ise öncelikli olarak engelli vatandaşlarımıza, emeklilerimize ve asgari ücret ile çalışan vatandaşlarımıza sunulacak. Bu alanlar başta olmak üzere tüm dar gelirli ailelerimiz konutlar için başvuruda bulunabilirler. TOKİ tarafından yapılan konutların satışları ise 14 bin Türk lirası peşinat ve aylık 390 Türk lirası taksit ile başlayacak.

100 bin yeni Sosyal Konut projesi Türkiye genelinde yapıma başlanacak. Konutlar için TOKİ kura ve başvuruları tamamlamış durumda. Elde kalan konutlar ise kura ve çekiliş olmadan açık satış ilan usulü dar gelirli ailelerimiz için satışa sunuluyor.

TOKİ AÇIK SATIŞ NE DEMEK, HANGİ KONUTLAR ÇEKİLİŞSİZ SATILIYOR?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nda TOKİ tarafından 3 farklı grup için konut üretimi yapılmakta. Bu gruplar ise alt gelir grupları, orta gelir grupları ve son olarak da üst gelir grupları olarak ayrılmakta. Alt ve orta gelir grubu için satışa sunulan TOKİ konutları ise konut sayısının çok daha üstünde başvuru talebi gelmesinin nedeni ile kuralı olarak satılmakta.

Yapılan orta ve alt gelir grubuna ait evlerde haksızlığı önlemek adına noter huzurunda kura çekilişleri düzenlenmekte. Bazen ise yeteri kadar başvuru gelinmemesi, ya da kurda hak sahihi olan vatandaşlarımızın konutların vazgeçmesi ya da detaylı inceleme sonucunda hak sahibi olmadıklarının anlaşılması gibi nedenler üzerine boş konutlar satışa çıkmaktadır. Bu tip durumlar sonucunda açığa çıkan konutlar içinse TOKİ açık satış yöntemini uygulamakta.

Vatandaşlarımız TOKİ resmi internet sayfasını üzerinden satış ilanları konulan konutlar için belirtilen tarihlerde Ziraat Bankası ya da Halkbank şubelerinden başvuru yapabilmekte.

2020 EYLÜL AYI İÇİN BELİRLENEN ÇORUM İLİNİN BOĞAZKALE İLÇESİNDE DÜŞÜK GELİRLİ VATANDAŞLAR İÇİN HAZIRLANAN ÇEKİLİŞ VE KURA OLMADAN SATIŞI GERÇEKLEŞTİRİLECEK KONUT SATIŞ İLANI LİSTESİ

TOKİ Başkanlığı tarafından belirlenen 50 konut, herhangi bir koşul aranmadan ve kura çekilmeden başvuru sırasında önceliğe göre 7 Eylül ve 31 Aralık 2020 arasında satışa sunulacak. Satışı yapılması planlanan konutlar Türkiye Ziraat Bankası şubeleri aracılığı ile vatandaşın alımına sunulacak. Vatandaşlar konut alırken seçim yapma opsiyonuna da sahipler. Düşük gelirli vatandaş grubu için hazırlanan konut satışı projesi kapsamında talep edilen en düşük peşinat ödemesi 14 bin Türk lirası ve minimum taksit tutarının 390 Türk lirası olduğu açıklandı.

TOPLU KONUT İDARESİ TARAFINDAN DENİZLİ İLİ HONAZ İLÇESİ SINIRLARINDA DÜŞÜK GELİRLİ VATANDAŞLAR İÇİN HAZIRLANAN SATIŞA SUNULMASI PLANLANAN 3 ADET KONUT BULUNMAKTA.

TOKİ tarafından alt gelir grubuna mensup vatandaşlarımız için sunulan 3 adet konut ise Denizli’nin Honaz bölgesinden. Vatandaşlarımız bu konutlardan da yine kura olmadan başvuru önceliğine göre yararlanabilecekler ve konut seçme olanağı da sunulacak. Vatandaşlarımız başvurular için 01 Eylül 2020- 31 Aralık 2020 tarihleri arasında Honaz bölgesindeki Ziraat şubesini ziyaret edebilirler. Konutlar arasındaki en düşük konut fiyatı ise 125 bin 970 Türk lirası olup en düşün peşinat 15 bin 116 Türk lirasıdır. Belirlenen en düşük taksit tutarı ise 419 Türk lirası 90 kuruş.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 3 adet konut ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile Ziraat Bankası Honaz Şubesi üzerinden satışa sunulmuştur.  Projede en düşük konut fiyatı 125 bin 970 lira, en düşük konut peşinatı 15 bin 116 lira ve en düşük aylık taksit tutarı 419,90 lira olarak uygulanıyor.

TOKİ DENİZLİ SARAYKÖY GERALİ MAHALLESİ ALT GELİR GRUBU KONUT PROJESİ (8 ADET KONUT)

TOKİ tarafından 8 adet konut ise ön şart ve kura olmadan başvuru önceliği dikkate alınarak, ayrıca alam ve seçme şansı da verilerek 1 Eylül 2020 tarihi ile 31 Aralık 2020 tarihleri arasında açık satış yöntemi ile satışa sunulmaktadır.

Başvurular için vatandaşlarımız Ziraat Bankası’nın Denizli Sarayköy şubesine başvurularını yapabilirler.

Konutların mevki ise Denizli’nin Sarayköy, gerali mahallesinde olmakla birlikte projedeki konutlarda en düşük konut fiyatı 120 bin Türk lirası ve en düşük peşinat ise 14 bin 494 Türk lirası olarak belirlenmiş durumda. Vatandaşlarımız en düşük ödeyecekleri taksit tutarı ise 590 Türk lirası 53 kuruş olarak belirlenmiş durumda.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı