Taşeron İşçiye büyük müjde! Maaşlara 1000 lira ödeme ve zam geliyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Taşeron İşçiye büyük müjde! Maaşlara 1000 lira ödeme ve zam geliyor

FİNANS

24 Eylül 2020 Perşembe 11:21:00

Son Güncelleme: 24/09/2020 11:21:55

Taşeron İşçiye büyük müjde! Maaşlara 1000 lira ödeme ve zam geliyor

Taşeron işçilerimize bekledikleri müjde kapıda. Zam oranları neler işte işçilerimizin beklediği rekor zam geldi. Yeni güncellemeyle birlikte taşeron çalışanların maaşına 1000 TL zam yapılacak.

Uzun zamandır beklenen zam ile birlikte en sonunda taşeron işçilerimizin yüzleri gülecek. Zam oranı ise kesin olarak ekim ayında belli olacak fakat detaylar her geçen gün gelmekte. İşte gelecek rekor zam oranıyla ilgili ayrıntılar;

Rekor Zam Taşeronları Güldürdü

Binlerce taşeron vatandaşımız belediyelerden gelecek rekor zamma kitlenmiş durumda. Rekor zam haberini ise ilk önce Bozova Belediyesi duyurmuştu. Kanun hükmündeki yükümlülükle birlikte işçilerimizde %45 oranına varan bir zam uygulaması haberi gelmişti. Bu olayın ardından ise yapılacak bu zamla birlikte taşeron işçilerimizin maaşlarında gelecek rekor artış oldukça dikkat çekmiş ve gündem olmuştu. Ayrıntılar ise hep işçilerimiz hem de yakınları tarafından merakla beklenmekteydi.

Gelen rekor zam haberi Bozova Belediyesi ve Hür Belediye İş Sendikası bünyesinde olan BozbelA.Ş’de çalışan taşeron işçiler için duyuruldu. Taşeron işçiler bu zam haberiyle birlikte müjdeli bir haber daha verildi. Bozbel A.Ş aynı zaman da işçilerimize tüm sorunlarının çözüleceğini ve maaş ile ilgili de problemlerin ortadan kalkacağını sözleşmenin hazırlıklarının da devam ettiğini aktardı.

Rekor Maaş!

Açıklanan zam haberinden sonra ise bu müjdeli haber için Belediye başkan yardımcısıyla birlikte diğer firma yetkililerinin de bulunulduğu bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Taşeron işçilerimizi oldukça mutlu edecek bu haber ise Bozova Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Ziro’nun düzenlemiş olduğu basın toplantısında duyuruldu. Her taşeron işçisine 1000 Türk lirası değerinde bir maaş artışının olduğunu belirten İlhan Ziro, Belediye başkanın talimatları doğrultusunda bu adımların gerçekleştiğini açıkladı.

Tüm İmkanları ve Fırsatları Kullanıyoruz

Belediye Başkanı Suphi Aksoy ise, tüm işçilerin belediyeden az 1000 Türk lirası değerinde bir zam olacağını da müjdeledi. Belediyenin tüm imkanları doğrultusunda işçiler yardım yapacağını belirten yetkililer ise taşeron işçiler için fırsatlar doğrultusunda gerekli düzenlemelerin yapıldığını belirtti ve hayırlı olsunlar dileklerini iletti.

Verilen müjdeli haberin ardından ise taşeron işçiler sözleşmenin geleceği günü beklemeye başladı ve heyecanları oldukça fazla.

Kanun hükmü ile birlikte de kadroya geçmiş işçilerimiz sözleşmeleri de sona ermek zorunda 31 Ekim tarihinde kadar toplu olarak sözleşmeleri bitmeden işçilerimizin yeniden sözleşme yapması beklenmekte.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
3 Yorum yapıldı

3 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı