Taşeron işçiye 1000 TL ve zam oranı belli oldu! TİS süreci çözüme kavuşuyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Taşeron işçiye 1000 TL ve zam oranı belli oldu! TİS süreci çözüme kavuşuyor

FİNANS

1 Ekim 2020 Perşembe 23:53:11

Son Güncelleme: 01/10/2020 23:53:38

Taşeron işçiye 1000 TL ve zam oranı belli oldu! TİS süreci çözüme kavuşuyor

Taşeron işçilerin uzun süredir merakla beklediği TİS için beklenen müjde geldi. Alınan kararla birlikte taşeron işçilerin maaşına zam, buna ek olarakta 1.000 TL ödeme yapılacağı duyuruldu. Ek ödeme tarihi, ne kadar ödeme yapılacağı ve ödemelerin ne zaman yapılacağı gibi detayları haber detayımızda bir araya getirdik.

Taşeron işçileri beklediği güzel haberler geldi. Taşeron işçi olarak çalışanlar için devlet tarafından 1000 TL ödeme ve zam yapılacağını duyurusu yapıldı. Beklenilen o müjde ve konuya ilişkin detayları sizler için haberimizde topladık… Taşeron olarak çalışan işçilerin uzun süredir bekledikleri ek ödeme ve zam müjdesi geldi. Taşeron işçiler için uzun zamandır sözü edilen maaş düzenlemesi ve yüksek zam için olan sinyaller sonunda geldi. Taşeron işçiler bu haberle birlikte ödeme ve zam için umut etmeye başladı ve son dakika haberine göre toplantı öncesinde taşeron işçileri yüzünü güldürecek açıklamalar geldi. Ekip arkadaşlarına göre bazı durumlarda ek mesai yapmak zorunda kalan taşeron işçilere bu mesaileri karşılığında ise düşük maaş yerine ekim ayıyla birlikte ek ödeme yapılacak.

Taşeron İşçi İle Beklenen Resmi Açıklama Geldi! Taşeron Olarak Çalışan İşçiye 1000 TL Zam Yapılacak

Bazı belediyeler yapılan açıklamayı beklemeden taşeron işçileri sevindirecek haberleri direkt işçilere verdi. Belediyelerin bünyesinde çalıştırdığı taşeron olarak çalışan işçilerin ödemesini yapmaya başlayan belediyeler genel zam için ise görüşmeleri bekliyorlar. Bozova Belediyesi taşeron işçilerin maaşlarına yaptığı %45 zammı duyurdu ve taşeron çalışan işçi kadrosunun maaşlarında bu artış ile 1000 TL zam sağladı. Bu haberin ardından diğer belediyelerden de ardı ardına açıklamaların gelmesi bekleniyor. Ayrıca taşeron işçiler için umut vaad eden bu gelişmeyle diğer belediyelerden bu tarz haberler kısa süre içinde gelmesi bekleniliyor.

31 Ekim 2020 Tarihine Kadar TİS Süreci Tamamlanacağı Belirtildi

Beklenen toplu iş sözleşmesi önümüzdeki ay içerisinde yapılacak ve taşeron işçilerin sabırsızlık içinde beklediği iyi haberlerin ise bu toplantıda alınacağı biliniyor. Kadroya geçmiş ve geçecek olan tüm işçiler için imza atacakları sözleşmeler için süre dolmadan yeni sözleşmelere imza atmaları gerekiyor. uzun süredir beklenilen toplu iş sözleşmesi konusu ise tekrar masaya yatırılıyor ve toplu iş sözleşmelerinden sonra taşeron işçiler için zam dışında görev hakkı görev tanımı,tayin hakkı gibi önemli konularda da karara varılması bekleniyor önümüzdeki ay taşeron işçiler tarafından merak ve umutla beklenilliyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı