Son Dakika Erdoğan: "Kira fiyatına ev sahibi olacağız"
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Son Dakika Erdoğan: “Kira fiyatına ev sahibi olacağız”

FİNANS

23 Eylül 2020 Çarşamba 20:12:18

Son Güncelleme: 23/09/2020 19:48:32

Son Dakika Erdoğan: “Kira fiyatına ev sahibi olacağız”

Elâzığ ilimizde yaşayan ve depremden etkilenen hak sahibi depremzedeler için konut fiyatları açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı fiyatlardan oldukça memnun kalan depremzedeler, devam eden inşaatların da tamamlanmasını istedi.

4 Ocak tarihinde meydana gelen 6,8 büyüklüğünde depremle Elazığ’da 37, Malatya ilimizde ise 4 olmak üzere toplamda 41 vatandaşımız hayatını kaybetmişti. İki şehrimizde de 20 binden fazla konut ise ağır hasar almıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen talimatla birlikte ise Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un başkanlığında Elâzığ ilimize 20 bin civarında konutun inşası depremin hemen ardından başlamıştı.

İnşaat içinse şehrin merkezinde bulunan Petek ve Dilek sitelerinin bulunduğu konuma 179 dair ve Bizmişen bölgesine de 781 dairenin son olarak Yazıkonak beldesindeki 381 konut ile 1 cami ve 10 iş yerinin yapımı tamamlandı. Kısa sürede depremzede hak sahibi olan vatandaşlarımıza teslim edilmesi beklenen daire sayısı da 1 bin 341’e yükseldi. Yıl sonuna kadar ise depremzedeler için 8 bin dairenin yapımının bitmesi hedefleniyor.

Başkan Erdoğan ise depremzedeler ve yine halk tarafından oldukça merak edilen fiyatları açıkladı.

Dün açıklama yapan Başkan Erdoğan, Elâzığ ve Malatya illerimizde yapılacak konutlara dair ödemeleri aktardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2+1 konutlar için aylık 510 Türk lirası ila 725 Türk lirası arasında ödeme olunacağını aktarırken 3+1 konutlar içinse ödemelerin 730 ila 935 Türk lirası arasında değiştiğini belirtti. Köy evlerinde ise ahırı bulunmayan evlere olan fiyatın 790 Türk lirası ahırı bulunan evlere olan ücretin ise 905 Türk lirası olduğunu açıkladı. Ayrıca Erdoğan ödemelerin 20 vade ile olacağını ve faizsiz gerçekleşeceğini de ekledi. Vatandaşlara yapılan bu fiyatlar ise sevinçle karşılandı.

DEPREMZEDELER FİYATLARDAN MEMNUN KALDI

fiyatlardan memnun olduklarını aktaran Sürsürü mahallesi Muhtarı Ergün Gül, kira fiyatına ev sahibi olacaklarını açıkladı. Ayrıca Gül, kışın geldiğini ve bu sebeple de evlerin inşasının hızlandırılması gerektiğini aktardı. Gül, konteynırlar da kalan vatandaşlar olduğunu ve kış aylarında sıkıntı yaşayacaklarını bir an önce evlerine geçmeyi bekleyen vatandaşların olduğunu aktardı. Ayrıca Gül, fiyatlardan memnun olduklarının gerçekten çok uygun fiyatları olduğunu ve Cumhurbaşkanına teşekkür ettiklerini aktardı.

Gül, kendisine gelen hak sahibi vatandaşların da fiyatlardan memnun olduğunu ödemelerin uygun ve faizsiz olmasının da oldukça cazip olduğunu aktardı.

“DEVLETİMİZ HER ZAMAN VATANDAŞIN YANINDA”

Hak sahiplerinden biri olan Gürkan Barata ise Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan fiyatların oldukça uygun olduğunu ve devletten istediklerini evlerine bir an önce kavuşmak olduğunu belirtti. Barata kış aylarının geldiğini ve bazı vatandaşların konteynerlerde kaldığını söyledi. Soğukların geldiğini ve hak sahiplerinin bir an önce evlerine kavuşmalarını beklediğini iletti. Barata, Allah devletimizden razı olsun kira öder gibi ev sahibi olacağız dedi.

Diğer bir hak sahibi olan Fikret Gürtük de köylerden birinde yaşadığını ve fiyatta değil fakat zaman konusunda sıkıntı olduğunu aktardı. Soğuklar gelmeden mağduriyetin giderileceğini düşündüğünü açıkladı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı