Sıfır konut fiyatları artacak! Konut stokları tamamen tükendi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Sıfır konut fiyatları artacak! Konut stokları tamamen tükendi

FİNANS

24 Ağustos 2020 Pazartesi 06:12:01

Son Güncelleme: 23/08/2020 20:24:18

Sıfır konut fiyatları artacak! Konut stokları tamamen tükendi

Konut kredisi faiz oranlarının düşmesiyle birlikte binlerce vatandaşlarımız hayalini kurduğu evi satın almak için harekete geçti. İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz ise uyardı, sıfır konut fiyatları artacak.

Son üç yıldır gayrimenkul sektöründe problem devam etmekteydi. Emlak alanına olan yatırımların durması ve vatandaşların da ev alımından uzaklaşması ile piyasa da stok oluşmuştu. İnşaat firmaları da hem yükselen maliyetler hem talep olmaması hem de stok şeklinde biriken gayrimenkuller nedeni ile inşaat projelerine ara vermişlerdi. Fakat İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz konut stoklarının tamamen eridiğini açıkladı. İşte emlak sektörü ve geleceğine dair ayrıntılar haberimizde;

2017 yılının başında kendini emlak sektöründe gösteren ekonomik durgunluk, kredi faizlerindeki yüksek oranlar ve piyasalar da iniş çıkışlar nedeni ile sektör oldukça sıkıntılı dönemler yaşamıştı. Son 3 yıldır ise yapımda olan konut projelerinin tamamlanması ve düşen konut satışları ile sektör mücadele etmekteydi. Fakat emlak sektörü 1 haziranda normalleşme kapsamında başlatılan düşük faizli konut kredileri ile hareketlenmişti.

KONUT STOKU BUGÜN İTİBARİ İLE TAMAMEN BİTMİŞTİR

Konut stoklarındaki uzun süredir devam eden mücadeleyi en iyi şekilde açıklayabilecek isimlerden biri olan Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Hakan Yılmaz son verilere göre değerlendirmeler de bulundu. Hakan Yılmaz, temmuz dönemindeki konut satışları hakkında yorum yaptı ve kamu bankalarımız tarafından başlatılmış olan ucuz konut kredileri ile birlikte vatandaşlarımızın alım için hareketlendiği belirtti.

Yine aynı dönemde ise farklı bir kampanya başlatılmıştı. Emlak Konut GYO tarafından Hayallerini Erteleme adından kampanya başlamış ve bu kampanya ile de birlikte Emlak Konut’un elinde olan gayrimenkullerin bittiğini açıklayan Yılmaz, 3 sene boyunca birikerek oluşan konut stokunun bugün itibari ile tükendiğini belirtti.

YENİ KONUT PROJELERİ YÜKSELEN İNŞAAT MALİYETLERİ NEDENİ İLE DAHA PAHALI FİYATLARLA SATILACAK! 

Dolar kur piyasasında yaşanan dalgalanmalar ve doların gördüğü tarihi zirveler sebebi ile inşaat maliyetlerinin sürekli olarak arttığını belirten Yılmaz, konut stok sorunu nedeni ile de sınıf konut projelerinin uzun bir zamandır sınırlı miktarlar da zam yapıldığını aktardı.

Yılmaz, konut stokunun erimesi ile birlikte yeni, yüksek maliyet ile üretimi yapılacak konutların zam dalgasını başlatması beklendiğini açıkladı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı