PTT üzerinden annelere 202 TL maddi yardım yapılıyor! 4A ve 4B çalışanlar yararlanabilir
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

PTT üzerinden annelere 202 TL maddi yardım yapılıyor! 4A ve 4B çalışanlar yararlanabilir

FİNANS

13 Eylül 2020 Pazar 15:14:35

PTT üzerinden annelere 202 TL maddi yardım yapılıyor! 4A ve 4B çalışanlar yararlanabilir

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından devlet destek ödemeleri tüm hızıyla devam ediyor. 2020 yılında ortaya çıkan pandemi sonrasında devlet destek ödemelerinin sayısı ve tutarı arttırıldı. 4A (SSK) ve 4B (BAĞ-KUR) olarak çalışan anneler devletten 202 lira destek ödemesi alabilirler.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı annelere çeşitli destekler vermeye devam ediyor.Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen desteklerden biri de emzirme parası olarak da bilinen süt parasıdır. Bir defaya mahsus olmak üzere yeni doğum yapan annelere verilir. Bir anne her doğumunun ardından süt parası alabilir.Doğum yapmaya hazırlanan kadınlar veya doğum yapan anneler süt parası hakkında çeşitli soruların cevaplarını merak etmektedir.En çok merak edilen sorular ise “2020 süt parası ne kadar, süt parasına nasıl başvurulur, süt parası almanın şartları nelerdir?” gibi sorulardır. İşte süt parası ile ilgili tüm detaylar…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, pek çok alanda verdiği desteklerin yanı sıra, yeni doğum yapan annelere de bazı maddi destekler veriyor. Emzirme parası olarak da bilinen süt parası bu yardımlardan biridir. Bu yardım her doğumun ardından anneler ev bir defaya mahsus olmak üzere ödenir. Başvuru yapan vatandaşların başvuruları olumlu değerlendirilirse, vatandaşlar ödemelerini PTT’den alır. Süt parası başvurusu nasıl yapılır, süt parası ne kadar, süt parasını kimler alabilir gibi sorular vatandaşlar tarafından sık sık merak edilir.

SÜT PARASI NE KADAR?

Süt parasının miktarı yeni anne olan vatandaşların veya anne adaylarının en çok araştırdığı konulardan biridir. Süt parası Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bir defaya mahsus olmak üzere verilir. Anneler her doğumun ardından süt parası alabilir. 2020 yılında süt parası için belirlenen miktar 202 liradır.

SÜT PARASI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Emzirme parası olarak da bilinen süt parası başvurusunun nasıl yapılacağı anneler tarafından merak ediliyor. Anne adaylarının süt parası almak için herhangi bir yere başvuru yapmasına gerek yoktur. Doğum yapılan hastane süt parası için giriş işlemini sistem üzerinden yapar.

SÜT PARASI NE ZAMAN ÖDENİR?

Yeni anne olan kadınlara verilen süt parası doğumun ardından yaklaşık olarak 2 ay içinde ödenir. Süt parası ödemesini PTT şubelerine giderek T.C. kimlik numaranızı söyleyerek alabilirsiniz. Süt parası ödemeleri sadece babalara teslim edilir.

SÜT PARASI KİMLERE VERİLİR?

Emzirme parası olarak bilinen süt parasını 4A (SSK) ve 4B (BAĞ-KUR) sigorta kollarına mensup olarak hizmet akdine bağlı ya da kendi adına ve hesabına yaptıkları çalışmalardan dolayı aylık maaş alan anne ve babalar alabilir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı