Öğrencilere nakit desteği geliyor! Her öğrenciye 500, 800 ve 900 TL destek yapılacak
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Öğrencilere nakit desteği geliyor! Her öğrenciye 500, 800 ve 900 TL destek yapılacak

FİNANS

23 Ekim 2020 Cuma 22:12:54

Son Güncelleme: 23/10/2020 16:55:22

Öğrencilere nakit desteği geliyor! Her öğrenciye 500, 800 ve 900 TL destek yapılacak

Ülkemiz sosyal bir devlet olmanın gereksinimlerini her anlamda yerine getirmeye çalışıyor. Bu sebeple de devletten tüm öğrenci bulunan ailelere 450 ila 750 Türk lirası arasında yardım yapılacak. Kaymakamlık üzerinden yapılacak yardımlar ise çoktan başladı. Peki 500 TL ile 900 TL arasında değişen yardımları almak için nereye başvuru yapmak gerekiyor?

Korona virüs salgını ile birlikte öğrenciler evde daha çok vakit geçiriyor. Ailelerin gelirleri azalırken giderleri de artmaya devam ediyor. Çoğu zaman aldıkları paranın yeterli gelmediğini şikâyet eden aileler içinse devlet destekleri bulunuyor. Devlet tarafındansa ailelere 405 ila 750 Türk lirası arasında yardım yapılacağı duyuruldu. Kaymakamlık üzerinden yapılacak başvuru detayları ise şu şekilde;

ÖĞRENCİLERE MADDİ YARDIMLAR

Çocuğu olan her aile bu destekten yararlanabilecek. Çocuğun ise öğretim gördüğü kademeye göre yapılacak olan yardımın boyutu da değişiyor. Maddi sebeplerden dolayı çocukların muhtaç duruma düşmemesi adına ailelere 405 ila 750 Türk lirası arasında ödemeler yapılacak.

Çocuk Eğitim Maaşı Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Sosyal devlet olmanın özelliği olaraktan ihtiyacı olan ailelere çocuk eğitim maaşı verilmekte. Maddi durumu nedeniyle çocuğu okutmak zorlanan ailelere verilen yardımlar ise başladı. Öğrenciler ilköğretim, anaokulu, lise ve üniversitede olmasına göre farklı oranda yardım alacak.

Okul Öncesi Çocuklara Yardım Yapılacak!

Okul öncesi çağdaki çocuklar için de yine yardımlar devam edecek. Okul öncesi çocuklar için verilecek olan yardım 500 Türk lirası, ilköğretim çağındaki çocuklar için 750 Türk lirası, ortaöğretime mensup çocuklar için 800 Türk lirası ve üniversite öğrencileri için de 900 Türk lirası yardım yapılacak.

Kolay Başvuru Ekranı

Başvuru yapmak ise oldukça kolay. Ailelerin tek yapması gereken açıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı il müdürlüklerinde talep edilen evrak veya başvuru formu doldurmaları. Bunun içinde ailelerim kaymakamlıkların sosyal Yardımlaşma birimlerine müracaat etmeleri yeterli. Ödemeler ise her ay düzenli olarak yapılmakta.

Çocuğu Olmayanlara 600 TL Yardım

Devletimiz tarafından muhtaç ailelere yönelik birçok yardım bulunmakta. Çocuğu olan ailelere yapılan eğitim yardımı dışında aynı zaman da devlet tarafından, nakit para yardımı, kira yardımı, yakaca yardımı gibi birçok farklı yardım da düzenlenmekte. 600 Türk lirası yardım da yine devletimiz tarafından sosyal güvencesi bulunmayan vatandaşlarımıza veriliyor.

Yardımın miktarı 600 ila 821 Türk lirası arasında değişiyor ve geçerli koşulları sağlayan muhtaç kişilere verilmekte. Başvurular ise yine kaymakamlıklara gidilerek gerçekleştirilebilir. Ağustos dönemiyle birlikte de bu yardımlar için vatandaşlarımız yine telefon aracıyla da başvuru yapabilirler.

Yakacak yardımı, kira yardımı, barınma yarımı gibi birçok destekten yararlanabilirler.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı