Nakitte bekleyene müjde! 5 Bankanın mevduat faiz oranları yükseldi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Nakitte bekleyene müjde! 5 Bankanın mevduat faiz oranları yükseldi

FİNANS

8 Ağustos 2020 Cumartesi 08:12:58

Son Güncelleme: 08/08/2020 04:59:08

Nakitte bekleyene müjde! 5 Bankanın mevduat faiz oranları yükseldi

Altın ve dolar fiyatlarının hızlı bir şekilde yükselmesiyle birlikte medvuat faiz oranları da yükseldi. Garanti Bankası, Vakıfbank, QNB Finansbank, Akbank ve Denizbank mevduat faiz oranlarını güncelledi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu tarafından gerçekleştirilen toplantının ardından faizlerde artışa gidildi. Ekonomide normalleşme ve değerlendirme adına yapılan toplantının sonucunda mevduat faizlerinde artırım meydana geldi. İşte haberin tüm detayları;

Merkez Bankası ve BDDK tarafından dün akşam toplantı gerçekleştirildi. Gerçekleşen toplantı ise ekonomide normalleşme ve değerlendirme adınaydı. Toplandı bazı banka genel müdürleri de bulundu.

Mevduat Faiz Oranları Yükseldi

Türkiye Bankalar Birliği ise toplantının ardından basına açıklama yaptı. Basına yapılan kamuoyu açıklamasında ise ülkemizin büyümesinde istikrarın sürdürülebilmesi adına ve ekonomik faaliyetlerde bankacılık sektörü olarak sağlık bir şekilde katkı sağlamaya devam edebilmek amacıyla gerçekleştirilen toplantı da katılımcılar ile iş birliği mesajının vurgulandığı belirtildi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal’ın ise gerçekleştirilen toplantı da likidite yönetimi ile fonlama politikasına dair bilgilendirme de bulunulduğu açıklandı.

Toplantı esnasında yapılan görüşmeler ve iş birliğinin vurgulandığı mesajlar neticesinde bugün bankalar da faiz oranlarının revize edildiği fark edildi.

10 gün öncesine gidildiğinde ise bankaların ortalama Türk lirası mevduat faizleri incelendiğinde faizler %8,50, dolar cinsinde mevduat faizleri ise %0,75 ila %1 oranları arasındaydı. Fakat yapılan açıklamalar ile birlikte birtakım bankalar mevduat faiz oranlarını revize etmeye başladı.

Faiz oranlarını güncelleyen bankalar ve yeni mevduat faiz oranları;

GARANTİ BANKASI

Mevduat faiz oranlarını ilk güncelleyen bankalardan biri de Garanti bankası oldu. Yapılan toplantının ardından Garanti Bankası’nın yeni mevduat faiz oranları şu şekilde;

Türk lirası mevduat faiz oranı %9,50 olarak güncellenirken Amerikan doları mevduat faiz oranı %0,25 ve son olarak konut kredi faizi ise %1,05 olarak revize edildi.

DENİZBANK

Denizbank’ta yine mevduat faiz oranlarını güncelleyen bankalardan biri oldu. Türk lirası mevduat faiz oranları %9 olarak ve Amerikan doları mevduat faiz oranları ise %0,70 olarak revize edildi.

AKBANK

Akbank’ta ise toplantı sonrasın güncellenen mevduat faiz oranları şu şekilde;

Türk lirası mevduat faiz oranları %9 ve Amerikan doları mevduat faiz oranları ise %1,25

VAKIFBANK

Kamu bankalarından biri olan Vakıfbank’ta toplantı sonrasında faiz oranlarını güncelledi ve yeni faiz oranlarına göre Türk lirası mevduat faizi %10,50 öte yandan Amerikan doları mevduat faiz oranı ise %2,25 olarak revize edildi.

QNB FİNANS

Özel bankalardan biri olan QNB Finansbank’ta faiz oranlarında güncellemeye gitti.

QNB Finansbank yeni faiz oranları ile birlikte Türk lirası mevduat faizi %9,80 Amerikan dolar mevduat faiz oranı ise %1,10 olarak güncellendi. Son olarak da QNB Finansbank konut kredisi faiz oranlarını da %1,25 olarak revize etti.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı