Milyonlarca Vatandaşa Müjde Geldi! Borçlar siliniyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Milyonlarca Vatandaşa Müjde Geldi! Borçlar siliniyor

FİNANS

8 Aralık 2020 Salı 20:31:30

Milyonlarca Vatandaşa Müjde Geldi! Borçlar siliniyor

Borcu olan vatandaşlara müjde geldi. Devlet ekonomide reform çalışmalarına devam ederken vatandaşların da geçmişe yönelik bir borcu kalmaması adına pek çok çalışma yürütüyor. Buna göre Devletin prim, vergi, trafik cezası, öğrenim kredisi gibi alacakları için sunmuş olduğu yeni yapılandırma fırsatı milyonlarca vatandaşa kolaylık sağlayacak. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren prim borçlarıyla ilgili detaylar haberimizde sizlerle…

Yapılandırmadan faydalanmak için herhangi bir teminat ödemesi talep edilmeyecek. Hacizler kaldırılacak, icra takipleri durdurulacak. Devletin prim, vergi, trafik cezası, öğrenim kredisi gibi alacaklar için sunmuş olduğu yeni yapılandırma fırsatı milyonlarca vatandaşa büyük ölçüde avantajlar sağlayacak. Borçlarıyla ilgili yapılandırmadan faydalanmak için herhangi bir teminat talep edilmeyecek. Vatandaşın, borcu üzerindeki hacizler kaldırılacak, icra takibi ise durdurulacak. İlk taksitin süresinde ve tam olarak ödenmesihalinde “borcu yoktur” yazısı elde edilebilecek. Belediye borçları da pakete dahil olacak.

Faizsiz 120 Taksit Müjdesi Geldi!

Belediye borçları aylık dönemler şeklinde azami 120 eşit taksitte ödenebilecek. İlk taksitini ödeyen vatandaşlar sigorta prim teşvikinden faydalanacak. Başvuru öncesinde başlatılan hacizler gerçekleştirilecek olan ödemeler doğrultusunda kaldırılacak. Yapılandırılan borçlar sebebiyle icra takibi, haciz işlemi gerçekleştirilmeyecek. Süresinde ödenen alacaklara gecikme cezası ve gecikme zammı uygulanmayacak.

Teminat Talep Edilmeyecek

Yapılandırmadan yararlanmak için herhangi bir teminat talep edilmeyecek. Vergi aslına bağlı bulunmayan usulsüzlük, özel usulsüzlük cezalarının yarısı silinecek ve yapılandırılan borçlar erken ödendiğinde ayrıca indirim uygulanacak. İlk iki taksitin süresinde ve tam olarak ödenmesi halinde “borcu yoktur” yazısı elde edilebilecek.

Yapılandıran Kişiye Sağlık Hizmeti Ayrıntısı

Borçlarını yapılandıran ve ilk taksit ödemesini yapanlar; cari dönemde 60 günden fazla borçlarının bulunmaması şartıyla kendileri ve bakmakla yükümlü bulundukları kişiler sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek. İhale ve inşaat işyerleri için; borçlarının peşin ya da taksitle tamamının ödenmesi koşuluyla ilişiksizlik belgesi ve teminat iadesi yazısı sağlanacak.

Belediye Borçlarında Görülmemiş Barış Fırsatı

Belediyeler ve bunlara bağlı olan kuruluşlarca yapılandırılan borçlar aylık dönemler şeklinde azami 120 eşit taksitte ödenecek. İl özel idareleri ve spor kulüplerince yapılandırılan borçlar ikişer aylık dönemler şeklinde azami 36 eşit taksitte ödenebilecek. Borcunu yapılandıran vatandaşlar vergi, sosyal güvenlik priminde 5 puan indirim hakkından da faydalanabilecek.

Vatandaşa Prim Teşviki Sağlanacak

Barış ve yapılandırma devam ettiği sürece taksitlerin ve yapılandırma haricinde bulunan borçların süresinde ödenmesi koşuluyla sigorta primi teşvik uygulamalarından faydalanılacak. Bağ-Kur prim borcu bulunup da 2021 yılı Şubat ayına kadar ödemeyen vatandaşların 2020 yılı Ekim ayından önceki prim borcu bulunan hizmetleri durdurulacak, prim borçları da sıfırlanacak.

E-Devlet Kapısından Çözülebilecek

Dondurma işlemleri e-Devlet kapısı aracılığıyla yapılabilecek. Faaliyetlerine devam eden vatandaşların sigortalılıkları 1 Kasım 2020 yılı itibarıyla tekrar başlatılacak. Tüm borçlar kredi kartıyla peşin veya taksitle ödenebilecek. Kredi kartıyla ödemeler ilgili kurumların internet sitesi üzerindeki linkler veya bankaların uygulama geliştirmeleri durumunda internet adresleri ya da şubeleri üzerinden gerçekleştirilecek. Kredi kartıyla ödeme gerçekleştirildiğinde, işlem tarihi itibarıyla borç ödemesi yapılmış olacak. Kredi kartıyla ödeme imkanıda mevcut olacak.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı