Mevduat Faizi Hesaplama Günlük ve 32 Günlük Faiz Oranları | En yüksek hangi banka veriyor?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Mevduat Faizi Hesaplama Günlük ve 32 Günlük Faiz Oranları | En yüksek hangi banka veriyor?

FİNANS

28 Kasım 2020 Cumartesi 22:34:36

Son Güncelleme: 28/11/2020 22:34:26

Mevduat Faizi Hesaplama Günlük ve 32 Günlük Faiz Oranları | En yüksek hangi banka veriyor?

Merkez Bankası 475 baz puan artışı kararıyla birlikte kamu ve özel bankalar günlük ve 32 günlük mevduat faiz oranlarını yükseltti. Kasım ayında alınan kararla birlikte faiz oranları yüzde 16,5 oranlarına kadar yükseldi. 100 bin TL ne kadar mevduat faizi getirir sorusunu hep birlikte inceleyelim.

Kamu bankaları ve birçok özel banka 32 günlük faiz rekorlarını güncelledi! Merkez Bankasından gelen faiz kararı ile birlikte bankaların verdikleri mevduat faizleri de tavan yaptı!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası kasım ayındaki PPK toplantısı ardından faiz oranları yükselttiğini açıkladı. Merkez Bankası’nın kararı ile politika faiz oranları%15 seviyesine çıkarıldı. Tam tamına 475 baz puan artırılan faizler sonrasında ise bankalar mevduat faiz oranlarını yükseltti! Adeta uçan faiz oranları birlikte vatandaşın parası da daha fazla değerlendi!

Faiz güncellemesinin ardından bankalardan beklenen haber de geldi! Ziraat Bankası, Garanti, Akbank, TEB gibi daha birçok banka vatandaşlarına sundukları 32 günlük mevduat faiz oranlarını güncelledi! Peki en çok hangi bankanın getirisi var? Hangi bankada hesap açmak daha çok kazançlı? 32 günlük faiz listesi ne kadar? TL için en yüksek faiz oranını veren hangi banka? Sizin için bankaların son dakika güncel listesini derledik işte o liste;

Merkez Bankası tarafından yapılan faiz güncellemesi sonrasında bankalar da vadeli mevduat faiz oranlarını artırdı. Kasım ayında ise faiz oranları 475 baz puan artmıştı. Naci Ağbal tarafından yapılan açıklama sonrasında ise bankalar birere yeni faiz oranlarını açıklamaya başladı. Ziraat Bankası, Halk bankası da bankaların yer aldığı birçok banka faiz oranlarını güncelledi. Peki hangi bankalar faiz yükseltti? En çok kazandıran hangi banka? 10.000 en çok hangi bankada kazanç sağlar? İşte güncel liste;

32 GÜNLÜK FAİZ YÜKSELTEN BANKALAR HANGİLERİ?

Alternatif Bank faiz oranlarını %16 seviyesine, QNB Finansbank %15,50 seviyesine, ICBC Bank %15 seviyesine, Ziraat Bankası da %13,50 seviyesine, Halkbank %14,25, Garanti %13,50 son olarak da TEB Bankası %15,50 seviyesine çıkardı. Faiz oranlarında güncellemeye giden bankalarla birlikte en çok kazandıran banka listesi de değişti. İşte o liste;

EN YÜKSEK MEVDUAT FAİZİ HANGİ BANKADA?

Aktif Bank sunduğu N Kolay Bono Hesabı ile vatandaşlarımız 32 günlük mevduat faiz oranları için %16,50 faiz oran veriyor. Ve listenin ilk sırasında yer alıyor.

İkinci sırada ise Alternatif Bank VOV hesabı geliyor bu hesapla vatandaşlarımıza 32 günlük mevduat faiz oranı için %16 sunuluyor

Arından ise QNB Finansbank e vadeli mevduat tanışma faizi için %15,50 faiz oranı sunuyor

Diğer bankalar ise şu şekilde;

CEPTEB 32 günlük hesap için %15,50

Burgan Bank ise e vadeli mevduat hesabı için %15

ING Bank turuncu ekstra hoş geldin faizi adı altında %15

Odebank ise oksijen hesap içinde %14,50 faiz oranı

Halkbank 32 günlük vade için %14,25

Fibabanka kiraz hesap içinse %14

Kamu bankalarından biri olan Ziraat Bankası ise 32 günlük vadeli hesabı için %13,50

Garanti Bankası e vadeli hesabı için %13,50

Şekerbank %12,25

Akbank ise %12 faiz oranı sunuyor.

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI ARDINDAN 32 GÜNLÜK MEVDUAT ORANLARI YÜKSELİŞE GEÇTİ

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası başkanı Naci Ağbal tarafından kasım ayı PPK toplantısındaki kararlar açıklandıktan sonra bankalarında mevduat faiz oranları değişti. Merkez Bankası tarafından gelen 475 baz puanı faiz artırımı sonrasında mevduat faiz oranları da yükseldi. Faiz oranlarının yükselmesi beklense de piyasalar Merkez Bankası’nın tekrardan bu kadar yüksek bir faiz artırımı yapacağını öngörmüyor.

100 BİN TL Ne Kadar Mevduat Faizi Getirir?

En yüksek mevduat faizi sunan Aktif Bank şuan sıralamada en üstte yer alıyor. Peki, 100 bin lira için günlük ve 32 günlük faiz getirisi ne kadar hep birlikte inceleyelim:

32 günlük mevduat faizi hesaplama işlemlerinde Aktif Bank müşterilerine 100 bin lira anapara için vade sonunda tam olarak 1.129,59 TL faiz getirisi sağlamaktadır.

Eğer 100.000 TL anaparayı günlük faize yatırırsanız kazancınız 38,42 TL olacaktır.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı