Merkez Bankası’ndan Faiz Kararı Geldi! En Yüksek Hoş Geldin Faizi Hangi Bankada
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Merkez Bankası’ndan Faiz Kararı Geldi! En Yüksek Hoş Geldin Faizi Hangi Bankada

FİNANS

18 Ekim 2020 Pazar 15:14:06

Merkez Bankası’ndan Faiz Kararı Geldi! En Yüksek Hoş Geldin Faizi Hangi Bankada

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’ndan sürpriz karar nihayet geldi. Perşembe günü onaylanan karar ile beraber milyonlarca vatandaşımızı ilgilendiren faiz kararı sonunda nihayete erdi. Özellikle bankalardan faiz gelirleri ile geçinen ya da birikim ve yatırımını bu şekilde yapan vatandaşlarımızın uzun zamandır mağdur olması üzerine Merkez Bankası’ndan alınan bu nihai karar ile beraber artık yüzler gülecek.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’ndan sürpriz karar nihayet geldi. Perşembe günü onaylanan karar ile beraber milyonlarca vatandaşımızı ilgilendiren faiz kararı sonunda nihayete erdi. Özellikle bankalardan faiz gelirleri ile geçinen ya da birikim ve yatırımını bu şekilde yapan vatandaşlarımızın uzun zamandır mağdur olması üzerine Merkez Bankası’ndan alınan bu nihai karar ile beraber artık yüzler gülecek. Merkez Bankası’nın aldığı bu karar ile beraber hemen iki banka hoş geldin faizlerini yükseltti. Bu da demek oluyor ki ilk defa bir bankada vadeli mevduat faizi yatırımı yapacak olan tüm vadeli müşterileri yüksek faiz oranlarından faydalanabilecek.

Burgan Bank, başlatmış olduğu “Hiç Gitme Faizi” adını verdiği vadeli mevduat faizi paketi ile beraber yeni gelen tüm müşterilerine yüzde 12,75 oranından vadeli mevduat kazandıracak. İnsanların daha fazla faiz geliri elde edebilmesi ve sloganda kullanıldığı gibi Burgan Bank’tan asla çıkmamaları için başlatılmış olan bu vadeli mevduat faiz paketi Perşembe günü itibari ile başladı. Vatandaşlarımızın ilgili bankaya sadece internet başvurusu sonrasında hemen hesaplarını açarak kullanabilecekleri ifade ediliyor.

ICBC Türkey’de aynı şekilde Burgan Bank gibi yüzde 12,75 vadeli mevduat faizi oranı ile müşterilerine hizmet vermeye başladı. Vatandaşlarımızın aynı şekilde ICBC Türkey internet vadeli mevduat hesabı başvurusu yaparak hesaplarını aktif hale getirebilmeleri mümkün olacak.

DİĞER BANKALARDA FAİZ ORANI NE KADAR?

Diğer tüm bankalarda da en yüksek yüzde 12,00 olarak başlıyor ve yüzde 8’e kadar düşüyor. Vadeli mevduat faiz oranları tablosu ise şu şekilde:

  • QNB Finansbank: Yüzde 12,65
  • ING Bank: Yüzde 12
  • CepteTEB: Yüzde 12
  • Fibabanka: Yüzde 12
  • Ziraat Bankası: Yüzde 11
  • Halkbank: Yüzde 11
  • Vakıfbank: Yüzde 11
  • Şekerbank: Yüzde 10,50
  • Akbank: Yüzde 9

 

 

 

 

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı