Memur-Sen Açlık Ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı: 4 Kişilik Bir Ailenin Açlık Sınırı 2 Bin 523 TL
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Memur-Sen Açlık Ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı: 4 Kişilik Bir Ailenin Açlık Sınırı 2 Bin 523 TL

FİNANS

9 Aralık 2020 Çarşamba 17:01:59

Son Güncelleme: 09/12/2020 17:01:18

Memur-Sen Açlık Ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı: 4 Kişilik Bir Ailenin Açlık Sınırı 2 Bin 523 TL

Pandemi sonrasında dolar kurunda yaşanan artış enflasyonun çift haneli sayılara ulaşmasına neden oldu. Buna paralel olarak tüm ürün ve hizmetlerde ciddi fiyat artışıyla karşı karşıya kaldık. Memur-Sen yaptığı açıklamayla 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı rakamını paylaştı. Açlık ve yoksulluk sınırına ilişkin detaylı bilgiler verildi.

Memur-Sen açıklama yaptı, Bu açıklama verilerine göre 4 kişilik bir ailenin açlık sınırının 2. 523 Türk Lirası olduğunu, yoksulluk sınırının ise 7 bin 353 lira olarak hesapladı. Memur-Sen tarafınca her ay düzenli bir şekilde olmak üzere yapılmakta olan ‘Açlık ve Yoksulluk Araştırması’nın 2020 yılı Kasım ayı için veriler açıklandı. Açıklanan verilere göre, 4 kişilik bir aile için açlık sınırı 2 bin 523 lira olurken, yoksulluk sınırının ise 7 bin 353 lira olarak açıkladı. Bir önceki aya göre gıda fiyatlarında ne kadar bir artış oranı yaşandı? Diğer ürünlerde olan fiyat artışı ise haberimizde.

Geçen Aya Göre Bu Ayda Fiyatlarda Ortalama Yüzde 1,14 Oranında Artış Yaşandı

Geçen ayın bir önceki aya kıyaslandığında gıda madde fiyatlarında ortalama %1.14’lük bir oranla artış yaşandı. Gıda fiyatlarındaki son durum ne? Fark edilen en büyük artış ise; yüzde 25.18 artış oranı ile kabak listenin başında yer aldı, yüzde 24.35 artış oranı ile karnabahar, yüzde 18.95 ile tavuk eti, yüzde 18.28 artış ile dolmalık biber, yüzde 17.75 artış ile yumurta fiyatında yaşandı. Isınma fiyatlarındaki artış ne kadar? Bu sorunun cevabı haberimizde.

Diğer Sektörlerde Fiyat Artış Oranı Yüzde Kaç?

2020 Kasım ayında bir önceki aya göre ısınma madde fiyatlarında ortalama %1.81’lik bir artış yaşandı. Bu dönemde, barınma fiyatlarında ise %0.87’lik bir artış yaşandı. Aydınlanma fiyatında ise herhangi bir artış veya azalış kayıtlara geçmedi.

Geçtiğimiz ay bir önceki aya kıyaslandığı zaman, giyim fiyatlarında ortalama olarak yüzde 2.08’lik bir artış gerçekleşirken giyim madde fiyatlarında ise ekim ayına kıyasla en yüksek değişim oranı yüzde 14.9 ile yünlü erkek kabanı kayıtlara geçti devamında yüzde 12,59 artış ile çocuk kazağı, yüzde 6.17 artış oranı ile pamuklu kumaş fiyatlarında artış yaşandı oldu.

Kişisel Temizlik Ve Bakım Maddelerinde Fiyat Artışı Yaşandı

Bu dönemde ise kişisel temizlik ve bakım madde fiyatlarında oran olarak yüzde 2.77’lik artış gerçekleşti. Bu grupta en fazla yaşanan fiyat artışı ise yüzde 8.34 oranı ile tıraş malzemeleri fiyatlarında tespit edildi.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı