Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Mansur Yavaş’a 100 Milyon Lira Borçlanma Yetkisi

FİNANS

9 Mayıs 2020 Cumartesi 20:49:54

Mansur Yavaş’a 100 Milyon Lira Borçlanma Yetkisi

Ak Parti ve MHP gruplarının çağrısı sonucunda Ankara Büyükşehir Meclisi olağanüstü toplandı. Toplantı sonucunda ise Ankara Belediye Başkanı olan Mansur Yavaş’a 100 milyon Türk lirası borçlanma yetkisi verildi.

Ankara Belediye Meclisi, salgın sebebiyle zarar görenlerin zararlarını gidermek ve desteklemek amacıyla Mansur Yavaş’a 100 milyon Türk lirası borçlanma yetkisi sağladı.
Ankara Büyükşehir Meclisinin olağanüstü toplantısına ise Mansur Yavaş başkanlık yaptı.

Toplantıda konuşan AK Parti Başkanvekili Murat Köse, AK Parti ve MHP grubu olarak ise 15 Nisan günü salgın nedeniyle alınacak ek önlemleri tartışmak üzere davette bulunduklarını, salgın sürecinde esnaf ve vatandaşlara yapılacak destek hakkında görüşmek üzere toplandıklarını belirtti.

Salgının olumsuz etkilerinin önüne geçmek amacıyla bir araya geldiklerini belirten Köse, insanları korumak amacıyla önlemlerin alınmasının ve bu salgından etkilenen vatandaşlarımıza destek olmak için gayret gösterilmesine inandığını belirtti. Dünyayı derinden sallayan, insanları ölümle yüz yüze getiren virüs karşısında güncel ve genel konularda birbirinden farklı bakış açılarının ön plana çıkarılmasını ve konuşulmasının doğru olmadığını öne süren Köse, virüsle mücadele de gereksiz konuları öne sürmek, kör bir siyasete sebep olmak, olumsuzluklarla vatandaşlarımızın maddi manevi sorunlarını istismar etmenin halkın hafızasında yaraya sebep olmaktır ifadelerini kullandı.

100 Milyon Liralık Yetki

AK Parti Vekili Köse, aynı zamanda devletin bir bütçe sağladığını ve sağlanan bütçeyi bilgi birikimi ve beceresiyle seçimden önceki vaatleri yapmanın Yavaş’ın yetkisinde olduğunu ifade etti. Köse, 100 milyon Türk lirası kapsamında bir teklif sunduklarını ve bunun bir ilçe bütçesine denk olduğunu belirtti.CHP Başkanvekili ise Yaşar Neslihanoğlu, sıkıntılı bir süreçte olduklarını ve bu süreçte birlik beraberlik içinde olmalarını belirtti.

CHP Grup Başkanvekili Yaşar Neslihanoğlu ise zor günlerden geçtiklerini, bu dönemde birlik ve beraberlik içerisinde olunması gerektiğini ifade etti. Neslihanoğlu konuşmasındaki, tüm belediyelerin bu ay %50 kesintisi olduğunu ve bu ayın emlak vergisi ayı olmasına rağmen vatandaşların vergilerini yatırmadığını insanların sıkıntılı bir durumda olduğunu belirtti. Bütçenin %10’unu aşmayacak şekilde borçlanma yetkisi verilmesi için destek isteyen Neslihanoğlu, vatandaşlara şimdi yardım etmeyeceksek ne zaman edeceğimizi sordu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Kararları

Toplantı kapsamında salgından zarar görenlere destek amaçlı, Mansur Yavaş’a 100 milyon Türk lirası borçlanma yetkisin verilmesi ise oy birliğiyle kabul edildi.
Kamu ve kurulum kuruluşlarının talepleri doğrultusunda maske, dezenfektan, eldiven ve hijyen yardımı yapılmasını, bunun yanı sıra idare seçimlerinde, dini ve milli bayramlarda, üniversite ile lise giriş sınavlarının yapıldığı günlerde öğretmen ve velilerin toplu taşımadan ücret talep edilmeden faydalanması kararı da oy çoğunluğuyla kabul gördü.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı