Maliye Bakanı Lütfi Elvan taşeron işçilere kadro hakkında kötü haberi verdi!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Maliye Bakanı Lütfi Elvan taşeron işçilere kadro hakkında kötü haberi verdi!

FİNANS

8 Aralık 2020 Salı 20:00:42

Son Güncelleme: 08/12/2020 20:01:47

Maliye Bakanı Lütfi Elvan taşeron işçilere kadro hakkında kötü haberi verdi!

Kadroya alınmayan taşeron işçiler, uzun zamandır yetkililerden açıklama bekliyordu. Kadroya alınmayan taşeron işçi sorunu uzun zamandır çözülemeyen konulardan biriydi. Maliye Bakanı Lütfi Elvan, 2021 bakanlık planlamasında taşeron işçilerin kadroya alınmasıyla ilgili düzenlemenin durumuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte bu soruna dair Maliye Bakanı Lütfi Elvan tarafından yapılan son resmi açıklama…

Bazı kurumlarda çalışan taşeron işçiler, kamu kurumlarında çalışan taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili yapılan düzenlemeye dahil edilmemişti. Taşeron işçiler bu konuyla ilgili bir çalışma yapılmasını bekliyordu fakat hala konuyla ilgili resmi bir adım atılmamıştı. Kısa bir süre önce göreve başlayan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, taşeron işçilerin sorunları ve taleplerine ilişkin yeni bir açıklama yaptı.

Komisyonda, milletvekilleri Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’a taşeron işçilerle ilgili çeşitli sorular yöneltti. Erhan Usta tarafından sorulan soruda, taşeron üzerinden çalışan işçilerin önemli bir kısmı kadroya alınırken KİT’lerde çalışan taşeronların kadroya alınmadığı hatırlatıldı. Mutfakta çalışan, hastane bilgi yönetim sisteminde çalışan, şoför olarak çalışan taşeronlara kadroda yer verilmediği vurgulandı ve ortada ciddi bir mağduriyet ve haksızlık olduğu belirtilerek bu durumla ilgili bir çalışmalarının olup olmadığı, bu sene kadroya almayı planlayıp planlamadıkları soruldu.

KADROYA ALINMAYAN TAŞERON İŞÇİLERE MALİYE BAKANINDAN KÖTÜ HABER GELDİ

Uzun süredir kadroya alınmayan taşeron işçiler, 4D statüsüne geçirilen personeller gibi çalıştıkları kurumlarda kadroda yer almayı istiyordu fakat uzun zamandır bu konuyla ilgili herhangi bir çalışma ve açıklama yapılmıyordu.

Berat Albayrak’ın istifa etmesinin ardından göreve başlayan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, kadroya alınmayan taşeron işçiler hakkında resmi bir açıklama yaptı. Yaptığı konuşmada, kadro dışında olan taşeron işçiler için Maliye Bakanlığı tarafından bir çalışma yapılmadığını dile getiren Bakan Elvan, 2021 yılı programında bu noktada herhangi bir çalışmalarının söz konusu olmadığını belirtti.

TALİMAT VERİLDİ

Lütfi Elvan, kadro dışında olan taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili yaptığı açıklamada, kadroya alınmayan işçilerin kadroya alınması konusunda yapılabilecek bir düzenleme olup olmadığının araştırılması için talimat verdiğini de müjdeledi. Yetkili kişilerin durumu gözden geçirip tekrar değerlendirdiklerinde konuyla ilgili net bir cevabı ileteceklerini söyleyerek sözlerini noktaladı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı