Kredi kartı borcu olanlara müjde! 2 Bankadan süper borç erteleme imkanı veriliyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Kredi kartı borcu olanlara müjde! 2 Bankadan süper borç erteleme imkanı veriliyor

FİNANS

14 Aralık 2020 Pazartesi 23:44:09

Son Güncelleme: 14/12/2020 23:44:25

Kredi kartı borcu olanlara müjde! 2 Bankadan süper borç erteleme imkanı veriliyor

Covid-19 salgınıyla birlikte ülkemizde ekonomik dengeler alt-üst oldu. Vatandaşların gelir gider dengesinin bozulmasıyla birlikte kredi ve kredi kartı borçları giderek arttı. Bu süreçte müşterilerine esnek ödeme imkanı sunana bazı bankalar kredi ve kredi kartı borçlarını 3 ay süreyle erteleme imkanı sunuyor. Bu bankalara borcu olan vatandaşlar borçlarını yeni yıla kadar erteleyebilir.

Pandemi süreci ve ardından yaşanmış olan ekonomik sıkıntılardan dolay çok sayıda banka bünyesinde vatandaşlar için seçenekler sunarken  bu seçeneklerden birisi de kredi borcu erteleme oldu. Detaylar haberimizde.

Vatandaşlar ise  bankalara olan kredi kartı borçları için erteleme fırsatlarına sahipler.  Pandemi sürecince yaşanılan ekonomik sıkıntılardan dolayı bankalara olan kredi borçlarını ödemekte sorun yaşayan kişiler için verilen sevindirici haber çok sayıda banka müşterisinin rahat bir nefes almasını sağladı. Kredi borcu erteleme başvurusu yapan vatandaşlar, bu seçenek sayesinde borçlarını ödemeyi erteleyerek rahat bir nefes alabilecekler.

Akbank Kredi Ve Kredi Kartı Borcu Erteleme

Yaşanan pandemi süreci nedeni ile  Akbank kredi borcu erteleme fırsatını duyurdu. Akbank’a kredi kartı ya da artı para borcu olan banka müşterisi, bu borçlarını erteleme imkânı elde etti. Akbank tarafından yapılan açıklamanın detayında ise Akbank’a  borcu olan vatandaşlar, kredi borçlarının ödemelerini Ocak 2021’e  kadar erteleme imkanı elde etti.

Kredi borçlarını ertelemek isteyen banka müşterileri bunun için Akbank borç erteleme başvurusu yapacaklar. Taleplerini ise Akbank’ın internet sitesi üzerinden yapma imkânları var. Borç erteleme için başvuruların yapılmasının ardından kredi borcunun faizinin alınması şartı ile borçlar Ocak 2021’e kadar ertelenebilmektedir.

TEB Kredi Ve Kredi Kartı Borcu Erteleme

TEB bankasına kredi borcu olan kişiler ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi için TEB kredi borcu erteleme imkanından faydalanabilmektedirler. TEB’e kredi borcu olan kişiler için 3 ay boyunca erteleme imkanı verildi. TEB’e ihtiyaç ve taşıt kredi olan banka müşterileri, başvuru oluşturmaları durumunda 3 ay süresince borçlarını erteleyebilmektedirler. Bu borcu ertelemek için ise 3 ay boyunca taleplerde devam edecek.

TEB’e kredi kartı borcundan ötürü  kredi ödemelerini erteleme talebinde bulunmak isteyen müşteriler için bu döneme özel yeni kredi faiz tutarları geçerliliğini koruyacak. Borçlarını ertelemek isteyen müşteriler bu işlem için bankaya  bir para  ödemek zorunda kalmayacaklar. Ama anaparanın gün sayısı nedeni ile oluşan faizler ve eğer varsa vergiler de erteleme sonrasında ilk taksit ödemesine yansıtılacak. TEB’e borcu olan müşteriler kredi erteleme başvurusu talebi oluşturmak için bankanın çağrı merkezini arayarak rahatlıkla borçlarını erteleyebilecekler.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı