KPSS Şartı Olmadan 3-5 Bin TL Maaşla Çalışacak Personel Alınacak!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

KPSS Şartı Olmadan 3-5 Bin TL Maaşla Çalışacak Personel Alınacak!

FİNANS

9 Eylül 2020 Çarşamba 15:12:25

Son Güncelleme: 09/09/2020 15:00:18

KPSS Şartı Olmadan 3-5 Bin TL Maaşla Çalışacak Personel Alınacak!

İŞKUR aracılığıyla birlikte kamu sektörüne eleman açığını gidermek adına memur alımı yapılacak. Memur alımında ise vatandaşlarımız sınava tabi tutulmayacak hemşire, hasta kabul ve kayıt ya da temizlik görevlisi olarak iş imkânı bulabilecekler. İŞKUR üzerinden yapılan duyurular ise hala devam ediyor.

Korona virüsü ile birliktehastanelere alınacak personellerde de artışa gidildi. Bakanlık kısa süre önce personel alımı yapacağını duyurmuştu. İŞKUR aracılığıyla da ayrıntılar açıklandı.

Korona virüs salgını ve buna bağlı yurdun birçok yerine açılan hastaneler ve diğer sağlık merkezlerine memur alımı yapılmaktadır.

İŞKUR internet sitesi üzerinden online olarak başvuru gerçekleştirmek mümkün. Alımlar ise farklı branşlardan yapılacak.

İŞKUR internet sayfasında düzenli olarak iş ilanları ve kamu için personel alımlarını yayımlamakta. İŞKUR sayfasını düzenli olarak takip eden vatandaşlar ya da sayfamızı takip eden vatandaşlarımızı kolaylıkla kamu alımlarına ulaşabilirler.

Hemşire, temizlik görevlisi, hasta kayıt ve kabul görevlisi gibi pozisyonlar içinse yeni hastanelere ve mevcut hastanelere ek alımlar başladı. Fakat başvurular için vatandaşların bazı şartları karşılıyor olması gerekmekte. Alım yapılacak personel için başvuru şartları yine belirtilmek işte detaylar;

İŞKUR İlan Detayları

İŞKUR tarafından yayınlanan ilanlara göre personel kadrosuna girmek için vatandaşlarımızın belli başlı kriterlere sahip olması gerekmekte. İŞKUR ilanlarına göre hastane kadrosunda dahil edilmek üzere şu branşlardan personel alımı yapılacak;

  • Temizlik ve güvenlik görevlisi, ambulans şoförü, büro memuru, hasta bakım elemanı, muhasebe ve büro personeli, hasta kayıt kabul görevlisi, şoför hastane hizmetlisi, hasta danışmanı
  • Doktor ve diş hekimi yardımcısı, tıbbı sekreter, hemşire, ebe, acil tıp ve ağız ve diş sağlığı teknisyeni, tıbbi görüntüleme ve anestezi teknikeri, diyaliz teknikeri, teknisyen ve acil tıp teknisyeni için alım yapılacak.

Başvuru İçin Genel Şartlar

  • İlana başvuracak adaylar içinse bazı koşullar aranmakta işte detaylar;
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 18 yaşını doldurmak
  • İlk okul mezunu olmak ve belirtilen meslek için gerekli koşulları sağlamak
  • Hastane de çalışmaya engel bir durumumu olmaması
  • Hastalarla ilişkileri iyi olması
  • Diksiyonu iyi olması

Başvuru Adımları

Hastaneler de yapılacak olan iş alımların ise İŞKUR üzerinden yapılması zorunludur. İşte detaylar;

İŞKUR internet sitesine vatandaşlarımız kimlik numaraları ve şifre ile giriş yaptıktan sonra iş ilanları linkine tıklamalıdır. Arından ise vatandaşlarımız meslek kısmına başvuru yapmak istediğiniz pozisyonu yazıp arama yapmalılar.

Vatandaşlar koşullarını sağladıkları veya istedikleri pozisyonlara başvurularını gerçekleştirebilirler.

İŞKUR İş İlanları Nasıl Görüntüleniyor?

İŞKUR sürekli olarak çeşitli alanlar da iş ilanları yayımlamakta. Vatandaşlarımız ilanları İŞKUR sayfasının resmi internet sitesi üzerinden görebilirler. İlanlar ise aralıklı olarak yayımlanmaktadır. Açılış ekranında ise iş ilanlarını görmek için ilk olarak iş arayan veya iş veren olarak seçim yapmalı ardından gerekli filtrelemeleri kullanarak sizlere uygun ilanları bulabilirsiniz.

Çalışmak istediğiniz iş içinde vardiya seçeneği gibi önünüze çıkacak boşlukları tamamlayarak başvurunu tamamlayabilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı