Koronavirüs aşısı Türkiye'ye ne zaman gelecek sorusu yanıt buldu! 1 milyon aşı yolda
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Koronavirüs aşısı Türkiye’ye ne zaman gelecek sorusu yanıt buldu! 1 milyon aşı yolda

FİNANS

24 Kasım 2020 Salı 23:36:16

Koronavirüs aşısı Türkiye’ye ne zaman gelecek sorusu yanıt buldu! 1 milyon aşı yolda

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs için biliminsanları dünyanın dört bir yanında çalışmalarına devam ediyor. Yüzde 95 etkili koronavirüs aşısının bulunmasıyla birlikte üretim hızlanarak artıyor. Türk çiftin bulduğu koronavirüs aşısı 1 milyon adet olmak üzere Türkiye’ye geliş tarihi belli oldu.

Bütün dünya korona virüs ile mücadele içerisinde artık aşıkonusunda sona yaklaştığımıza dair olumlu sinyaller bilim insanları tarafından geliyor. İşte Korona virüsün dağıtımına ilişkin hangi tarih verildi, korona virüs aşısı ne zaman dağıtımda olacak? Aşı ile merak edilen bütün bu sorularını sizler için haberimizde ele aldık… İşte o habere ilişkin detaylar

Aşı çalışmalarında artık sona yaklaşılıyor. Son edinilen bilgilere, haberlere göre korona virüs aşısının dağıtım tarihi belli oldu. Amerika Birleşik Devletler Sağlık ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Alex Azar, Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci tarafından yönetilen biyoteknoloji şirketi BioNTech ile ABD ilaç devi olarak bilinen Pfizer’in ürettiği korona virüs aşısı için artık net tarih açıklandı. Amerika Birleşik Devletleri Sağlık ve Sosyal Hizmetler Bakanı Alex Azar, korona virüs aşısına ilişkin düzenlemiş olduğu basın toplantısında şu sözleri söyledi, “Her şey yolunda giderse, 10 Aralık’tan hemen sonra aşıyı dağıtıyor olabiliriz” şeklinde bir konuşma yaptı. Bakan Alex Azar, FDA’in onayının sonrasında ise 24 saat içerisinde 64 bölgenin hepsine aşıyı dağıtabileceklerini de sözlerine ekledi.

‘1 MİLYON DOZ AŞI TÜRKİYE’YE GELİYOR’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çalışmalarda sona aşamaya gelinen korona virüs aşısına ilişkin aralık ayında ruhsat verilebileceğini ve ilk etapta ise Türkiye’ye 1 milyon kadar doz aşı tedarik edileceğini duyurmuştu.

Fahrettin Koca, Aşıda büyük katkıları olan Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci çiftinin yönetiyor oldukları BioNTech firmasının geliştirdiği aşıda 2021 yılında ise tedarik edilecek olan miktarın 25 milyon doza kadar çıkabileceğini de sözlerine eklemişti.

GELİŞTİRİLEN KORONA VİRÜS AŞISININ BAŞARI ORANI YÜZDE 95 OLARAK BELİRLENDİ

Amerikan İlaç Dairesi’ne yapılıyor olan başvuru kapsamında BioNTech/Pfizer şirketlerinin ortak çalışması ile ürettiği korona virüs aşısının başarı oranının yüzde 95 oranında etkili olduğu ve herhangi bir ciddi, kötü bir yan etkisinin bulunmadığı ise belirtildi.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı