Konut sigortası fiyatları 2020 ne kadar? Sigorta neleri kapsar?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Konut sigortası fiyatları 2020 ne kadar? Sigorta neleri kapsar?

FİNANS

3 Kasım 2020 Salı 16:30:05

Son Güncelleme: 03/11/2020 16:08:01

Konut sigortası fiyatları 2020 ne kadar? Sigorta neleri kapsar?

Geçtiğimiz hafta yaşanan 6.6 büyüklüğünde deprem can ve mal kaybına neden oldu. Deprem sonrasında birçok bina yıkılırken ev sahipleri evsiz kaldı. Fay hattı üzerinde bulunan ülkemizde, daha büyük depremlerin olacağı da uzmanlar tarafından belirtilmekte. Hal böyle olunca vatandaşlarımız konut sigortası araştırmalarına başladı. 2020 yılında konut sigortası fiyatları, neleri kapsadığı ve tüm detayları bu yazımızda ele aldık.

Geçtiğimiz günlerde İzmir’de yaşanan depremle birlikte depremin ne kadar kötü sonuçlar doğurabileceğiyle yüzleşen vatandaşlar, konut sigortası ile ilgili araştırmalar yapmaya başladı. Doğal afet gibi çeşitli tehlikelerle karşılaştıklarında oluşabilecek zararları azaltmak isteyen kişiler konut sigortası yaptırmanın avantajlarını merak ediyor. Biz de, sizler için konut sigortası ile ilgili tüm merak edilen sorulara haberimizde yer verdik…

Konut Sigortası Fiyatları 2020

Konut sigortası yaptıran konutlar, teminatın kapsamına göre, deprem, yangın, sel, su baskını, hırsızlık, cam kırılması, dolu gibi çeşitli durumlara karşı güvence altına alınır. İsteğe bağlı olarak konut içinde bulunan eşyalar da güvence kapsamına alınır.

Konut Sigortasının Avantajları Neler?        

Konut sigortası yapıldığı zaman, söz konusu konutun çeşitli durumlarda zarar görmesi durumunda, tüm zararı karşılanır.Bu avantajının yanı sıra, konut sigortası yaptırmanın pek çok avantajı daha vardır. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir;

 1. Vatandaşlar, evlerini korumak için ne kadar önlem alırsa alsın, doğal afetler gibi etkenlerin eve vereceği zarar kaçınılmazdır. Ne zaman başımıza geleceği belli olmayan doğal afetlerin konutlarımıza vereceği zararı en aza indirmek konut sigortası ile mümkün oluyor. Özellikle doğal afetlerin sıkça gerçekleştiği bölgelerde yaşayan insanların konut sigortası yaptırması önemlidir. Konut sigortası sayesinde, deprem, yangın, sel, gibi durumlarda evde oluşan maddi zararlar sigorta tarafından karşılanır.
 2. Konut sigortası ile yalnızca evinizi değil, eşyalarınızı da koruma altına alabilirsiniz. Eşyalara da sigorta yaptırılması sayesinde, hırsızlık gibi durumlarda ev içerisinde yer alan eşyalarda oluşan zararlara da maddi koruma sağlamış olursunuz.
 3. Doğal afetlerin yanı sıra, çeşitli nedenlerle evde hasar oluşursa herhangi bir ek ücret ödemenize gerek kalmaz.
 4. Konut sigortası, sadece sizin eşyalarınızı korumakla kalmaz. Ek talimat vermeniz durumunda, evinizde 3.kişilere ait eşyalar varsa, onların da koruması sağlanır.
 5. Konut sigortası ile; kara taşıtı, hava taşıtı veya deniz taşıtlarından meydana gelecek zararlar da karşılanır.
 6. Konut sigortası, vatandaşlara ambulans gibi acil yardım hizmetleri de sunar.
 7. Konut sigortası ile dilerseniz konut içindeki tesisatları da güvence altına alabilirsiniz. Çilingir, su ve elektrik tesisatı, kombi bakımı ve halı yıkama gibi çoğu hizmet, konut sigortası kapsamında sigorta tarafından karşılanır.
 8. Protesto gösterileri, terör, kargaşa gibi durumlarda oluşan zararlar da konut sigortası kapsamında karşılanır.
 9. Konut sigortası ile evin içinde başınıza gelecek kazalara karşı da teminat da sağlayabilirsiniz. Poliçede yer alan esaslara göre, konut içinde yaşayan kişilerden birinin veya birilerinin vefat etmesi durumunda varislere, kişi veya kişilerin sakatlanması durumunda da kendisine tazminat ödemesi yapılır.
 10. DASK tarafından karşılanmayan teminatlarınız konut sigortası tarafından karşılanabilir.
 11. Ev sahiplerinin yanı sıra, kiracılar da konut sigortası yaptırarak evin içinde yer alan eşyaları her riske karşı teminat altına alabilirler.
 12. Ev sahibi ve kiracı arasında yaşanan anlaşmazlıklar gibi hukuksal konularda ortaya çıkan dava, hukuki savunma ve dosya masrafları da sigorta kapsamında karşılanır.
 13. Evinizin bakım ve onarımı esnasında herhangi bir zarar oluşursa bu da konut sigortası kapsamına girer.

KONUT SİGORTASI YAPTIRMAK ZORUNLU MU?

Konut sigortası yaptırmak, zorunlu değildir. Kişi, kendi tercihiyle konut sigortası yaptırarak evini ve eşyalarını, doğal afet, kaza, hırsızlık gibi durumlara karşı koruma altına alıyor. Konut sigortası kapsamında, zarar gören evin ve eşyaların masrafları sigorta tarafından karşılanır. Vatandaşlar, konut sigortası yaptırarak, böylesi zor dönemler için ekonomik bir tedbir almış oluyorlar.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı