Konut kredisi yapılandırma yapan bankalar listesi (2020)
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Konut kredisi yapılandırma yapan bankalar listesi (2020)

FİNANS

25 Ekim 2020 Pazar 15:42:04

Son Güncelleme: 25/10/2020 14:34:23

Konut kredisi yapılandırma yapan bankalar listesi (2020)

Pandemi sonrasında ülkemizde uygulanan banka faiz oranları haftalık olarak değişmektedir. Yaz aylarında uygulanan düşük faizli konut kredilerinin ardından sonbaharın gelmesiyle birlikte faizler yükseldi. Yüksek faiz oranlarıyla kredi kullanan vatandaşlarımız ise konut kredisi yapılandırma yapan bankaların güncel listesini araştırıyorlar. Sizde bu bankalar aracılığıyla daha düşük faiz oranlarıyla kredinizi taşıyabilirsiniz.

Yeni bir ev satın almak ya da kira derdinden kurtulmak için vatandaşların ilk aklına gelen seçenek bankaların müşterilerine sunmuş olduğu konut kredisi oluyor. Kredi kullanarak ev sahibi olan vatandaşların araştırdığı bir diğer konuda konut kredisi yapılandırmasının müşterilere sağladığı avantajların ve dezavantajlarının ne olduğu? Sorusu oluyor. Konut kredisi kullanarak yapılandırma yapacak olan vatandaşların dikkat etmeleri gereken tüm detaylar sizler için haberimizde.

Konut  sahibi olmak isteyen çoğu vatandaşın ilk tercihi olan banka kredileridir.  Kamu bankaları ya da özel bankaların sunduğu konut kredilerini kullanarak sahibi olan vatandaşlar yüzde 10 oranında ya da yüzde 20 oranında peşinat ödemesi yapıyorlar. Geri kalan ödemeleri ise aylık taksitler olmak üzere ödeyen vatandaşların kredi maliyetleri ise aylık faiz oranına göre hesaplanıp belirleniyor.

Kimler Konut Kredisi Yapılandırması Yapmalı?

Konut kredisi faiz oranları ise  ekonomiye, bankaya, politika faizlerine göre değişken olup bu dönemde ise çok yüksek bantlarda seyrediyor. Faizler bir süre öncesine kadar çok düşük seviyelerde bulunuyordu.  Konut kredisi yapılandırma imkanları ise kredi faiz oranlarının düşük olduğu zamanlarda değerlendirmeye alınır. Kredi faiz oranlarının oldukça yüksek olduğu dönemde konut kredisi kullanarak ev sahibi olan vatandaşlar, kredi faizleri düştüğü zaman kredilerini tekrardan yapılandırarak  faiz ödeme tutarlarını düşürebilme imkanına sahipler.

Konut Kredisin  Avantajları ve Dezavantajları Nedir?

Çok yüksek faiz oranları ile kredi kullanmış olan vatandaşlar daha sonra bu kullanmış oldukları kredilerini yüzde 0.99 oranı  bandı üzerinden veya daha altında olacak bir oranda yapılandırdıklarında bu maliyetlerini rahat bir şekilde düşürebilirler. Ancak burada önem teşkil eden nokta ise kredi oranlarına dair yapılan hesapların çok dikkatli bir şekilde yapılması. Zira kredi yapılandırma döneminde oluşan masraflar ve yeni faiz oranı gibi etkenler ile yapılandırmanız daha maliyetli bir hale gelebilir. Yüksek tutarlı uzun vadeli olan krediler için maliyet oranları yapılandırma ile de büyük rakamlar halinde bir düşme yaşanılabilir. Burada en önemli noktalardan biri ise kullanılan kredi ile yapılandırma yapılacak olan kredi faiz oranları arasında ki fark ve maliyet hesaplamaları olacak.

Konut Kredisi Yapılandırma Yapan Bankalar 2020

Ekim ayı son haftası itibariyle konut kredisi yapılandırmasına imkan sağlayan bankaların güncel listesi şu şekildedir:

Ziraat Bankası
Türkiye Halk Bankası
Vakıf Bank
Akbank
Garanti Bankası
Denizbank
Türkiye İş Bankası
Yapı Kredi Bankası
ING
TEB
QNB Finansbank

Bu bankalar aracılığıyla sizler de kredinizi yapılandırabilir daha uygun ödeme koşullarıyla kredinizi taşıyabilirsiniz. Güncel kredi faiz oranlarını öğrenmek için kredi hesaplama aracımızı ziyaret edebilir ya da güncel haberlerimizi takip edebilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı