Kocaeli Ford Otosan ve Volksvagen fabrika projesi nedeniyle arsa fiyatları uçtu
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Kocaeli Ford Otosan ve Volksvagen fabrika projesi nedeniyle arsa fiyatları uçtu

FİNANS

23 Ekim 2020 Cuma 16:42:35

Son Güncelleme: 23/10/2020 13:52:42

Kocaeli Ford Otosan ve Volksvagen fabrika projesi nedeniyle arsa fiyatları uçtu

KOCAELİ’ye bağlı olan Başiskele ilçesinde, otomotivin önde gelen sektörlerinden olan Ford Otosan ve Volkswagen’in fabrika kuracağını duyurması ile birlikte bölgedeki arsa fiyatlarında çok büyük artışlar gözlemlendi.

Kocaeli’nin Başiskele ilçesine bağlı olan Sepetlipınar Mahallesi için  dünya çapında önemli iki marka olan  Ford Otosan ve Volkswagen’in fabrika kuracağını açıklanmasının ardından arsa fiyatlarında büyük artışlar gözlemlendi %50 oranında bir atış gösteren arsalar oldukça değer kazandı. Yeni kurulacak olan fabrikada  ise tam 2 bin kişinin istihdamı sağlanmakla beraber bölge halkı içinde umut kapısı oldu. Otomotiv firmalarının yeni kurulacak oldukları fabrikada yük minibüsü modellerini üreterek dünyaya bu minibüsleri pazarlayacak. Fabrikanın kurulacağı açıklamasından sonra bölgede bulunan arsa fiyatları çok hızlı bir artış ile değer kazandı. Yatırım yapmak isteyen kişiler ise bölgedeki arsalara yoğun ilgi gösteriyor. Bu talepler hız kesmeden devam ederken fiyat artışı da aynı zamanda devam ediyor.

Bölgede fabrika kurulacağı duyulunca arsalar değer kazandı

Satışları bölge için değerlendiren  gayrimenkul danışmanı şu sözleri söyledi; Kocaeli’nin Gölcük ve Başiskele bölgelerinde özellikle otomotiv sektöründe belirli fabrikaların ve onların yan kuruluşlarının tesisleri ile çevrelendiğini, bölge için ve ülkemiz için önemli bir istihdam kaynağı olduğunu dile getirdi. Fakat iki büyük dünya markası olan otomotiv firmalarının, kendi aralarında yapmış oldukları anlaşma ile 2023 yılında çıkarmayı hedefledikleri ticari van araçlarını satışa sunmayı amaçladılar şeklinde konuşurken yanı sıra bu durumdan ötürü bölgedeki arsaların değer kazanması ile birlikte yoğun bir talep olduğunu iletti.

Arsa fiyatlarının son yıllarda % 50 oranını aşarak değer kazandığını dile getiren gayrimenkul danışmanı. Son 2-3 yıl içerisinde, yüzde 50’yi aşan oranlarda değer kazandığını söyleyerek, Bu ülkemiz ve şehrimiz için önemli bir istihdam kaynağı olduğunu aynı zamanda önemli bir kazanç olduğunu iletti Buna bağlı olarak tabii ki konut alanları içinde da ticari alanlar içinde ve daha da önemlisi sanayi alanları için önemli bir artış gözlemlendiğini iletti. Kurulacak olan tesisler zaten sanayi imarlı veya bacasız sanayi imarlı alanlarda kurulabildiğini iletirken bu etki bölgede boş olan bütün arsalarda fiyat artışı kendisini hissettirdiğini sözlerine ekledi.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı