KOBİ'lere Destek Bu Seferde Google'dan Geldi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

KOBİ’lere Destek Bu Seferde Google’dan Geldi

FİNANS

7 Aralık 2020 Pazartesi 20:32:33

Son Güncelleme: 07/12/2020 20:32:36

KOBİ’lere Destek Bu Seferde Google’dan Geldi

Ekonominin adeta can damarı niteliğinde olan küçük ve orta ölçekli işletmeler için ‘yeni normal’ koşulları ve büyümenin ve rekabet içinde olan yolu, dijitale yönelmekten geçiyor. Bu süreçte işlerini büyütmek isteyenlere bir destekte dünya devi arama motoru Google tarafından geldi.

Teknoloji dünyasının önde gelen dev şirketlerinden biri olan Google da Türkiye’de küçük ve orta boy işletmeler ile bireylerin dijital gelişimine katkıda bulunacak önemli bir platformu hayata geçirdi. Google Dijital Türkiye platformu, işlerini dijital platform ile oldukça hızlı bir şekilde ve etkili bir ölçekte dönüştürmek isteyen işletmelerin yeni müşterilerine ve pazarlara kolay bir şekilde ulaşmalarına yardımcı olacak online araçlara tek bir noktadan ulaşmalarını sağlıyor. Google, korona virüsten dolayı olumsuz yönde etkilerinin sürdüğü bu dönemde, küçük ve orta ölçekli işletmelerin satışlarını ve rekabet güçlerini artıracak çözümleri işletmelere ücretsiz olarak sunuyor.

Özellikle de perakende işleri yapan ve bu anlamda faaliyetlerini yürüten KOBİ’ler başta olmak üzere toplam sayısı 1,5 milyon işletmeye ve bireye dijital eğitimler ve ürünler avantajı sunarak destek olmayı amaçlayan Google Dijital Türkiye platformu işini internette büyümek, kolay ulaşılmak ve müşterilerine daha iyi bir şekilde alışveriş sağlamak gibi alanlarda küçük ve orta boy işletmelere ücretsiz bir şekilde rehberlik ediyor.

Korona virüs salgınının sebep olduğu bu olumsuz şartların sürdüğü bu dönemde, işletmelerinin işlerini dijital yolla hızlı bir şekilde dönüştürmek isteyen küçük ve orta boy işletmelerin büyütmesini hedeflediklerini amaç edindiklerini söyleyip dile getirdiler.

Platformdaki ücretsiz araçlardan olarak bilinenlerden biri olan Grow My Store işletme sahiplerine, rakiplerine kıyas ile dijitalde nasıl bir performans gösterdiklerini ve kendilerini hangi noktalarda daha iyi geliştirebileceklerini yani dünyaya açılan dijital pencerelerini nasıl iyileştirebileceklerini gösteriyor. Bu araç yanı sıra, işletmeye özel olarak hazırlanmış olan detaylı bir müşteri ve pazar analizi de sunuyor.

Platformda yer almakta olan ve ücretsiz dijital pazarlama eğitimleri sunuyor olan Dijital Atölye kapsamında ise 2017 yılından bu zamana kadar 220 binden fazla kişi dijital beceriler kazanma fırsatı yakaladı.

Google Dijital Türkiye platformu, işini internette devam ettirmek isteyen ve yeni pazarlara ulaşma amacı olan KOBİ’leri e-ticarete taşımak maksadı ile e-ticaret sitelerini 24 saat içinde kolay bir şekilde oluşturabilmeleri adına yol gösteriyor.

‘Google Benim İşletmem’ sayesinde küçük ve orta ölçekteki işletmeler, Arama ve Haritalar’da müşterileri ile hızlı bir şekilde koordine olabiliyor. Tüm bu hizmetler ise bu işletmelerden hiçbir ücret talep etmeden, ücretsiz bir şekilde müşterilere sunuluyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı