Kiradan düşük taksitlerle ev sahibi olabilirsiniz! 240 ay vadeli konutlar
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Kiradan düşük taksitlerle ev sahibi olabilirsiniz! 240 ay vadeli konutlar

FİNANS

1 Kasım 2020 Pazar 20:52:19

Kiradan düşük taksitlerle ev sahibi olabilirsiniz! 240 ay vadeli konutlar

TOKİ yine oldukça düşük fiyata satılık daireler sunuyor! 120,144 hatta isteyen vatandaşlarımıza 240 aya kadar vade seçeneğinde 1+1, 2+1 ve 3+1 ev sahibi olabilirsiniz. TOKİ Kasım ve Aralık ayı konut satış listesi belli oldu, başvurular ise Ziraat Bankası ve Halkbank üzerinden yapılıyor.

Yükselen faizler, enflasyon, hayat pahalılığı şimdi de zamlanan emlak sektörü derken ev almak oldukça zorlu bir hale geldi. Vatandaşlarımız kira ödemek yerine ev almak istese bile yeterli bütçeleri ve birikimleri olmadığından maalesef alamıyorlar. Bu noktada da TOKİ vatandaşlarımıza destek oluyor. Dar gelirli ailelerimiz için uygun evler yapan TOKİ 1+1, 2+1 ve 3+1 evlerini düşük fiyatlardan satışa çıkarıyor.

Toplu Konut İdaresi ülkemizim tüm illerinde 2020 yılına dair konutları oldukça uygun fiyatlardan satmaya devam ediyor. Kurum tarafından her yıl ilan edilen açık satış konut listesinde her vatandaşımıza uygun evler bulunuyor.

Başvurular ise Ziraat Bankası ve Halk bankası şubeleri üzerinden gerçekleştiriliyor.

TOKİ satışları ise 2020 yılının kalan aylarında da devam ediyor. Kurum tarafından ilan edilen evler ise oldukça çeşitli. Aralarında 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerinde bulunduğu konutlara başvurular ise Halkbank ve Ziraat Bank şubeleri üzerinden yapılmakta. Başvuru sürecinde ise vatandaşlarımızın da belli oranda peşinat talep edilmekte ve daha sonra da kalan para vatandaşlarımızın tercihine göre 120 aydan 240 aya kadar taksitlendirilmekte. Borçlarını erken kapatma imkânı olan vatandaşlara da yine toplu ödeme indirimleri ve yapılandırmalar da uygulanıyor. İşte sizler için 2020 Kasım ve Aralık konut satışları;

TOKİ tarafından her yıl yüz binlerce vatandaşımızın konut sahibi olmaları sağlanıyor. Tüm ülke genelinde yapılan birbirinden farklı projeler sayesinde sadece 2020 yılında yüz bin vatandaşımız ev sahibi olabildi. TOKİ ise çalışmaların ara vermeden devam ediyor. Her ay yeni projelerini açıklayan TOKİ ile vatandaşlarımız ev sahibi olmaya devam ediyor. TOKİ her gelir grubuna yönelik hazırladığı evleri ile Kasım ve Aralık satışları da devam ediyor.

ALT GELİR GRUBU VE ORTA GELİR GRUBUNA ÖZEL KONUT SATIŞLARI

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı kapsamında 2020 yılının kalan iki aylık döneminde de alt gelir ve orta gelir gruplarına yönelik konut satışları devam ediyor. TOKİ alt gelir grubu vatandaşlarımız için elinde 1+1 ve 2+1 evler kaldığını orta gelir grubu içinde 3+1 ve 4+1 daire satışı yapacağını duyurdu. TOKİ Başkanlığı tarafından duyurulan ve açık satış ile duyurulanlar sadece konutlardan ibaret değil. Ayrıca iş yerleri de TOKİ tarafından yine 2020 sonuna kadar satışta olacak.

Yine TOKİ bünyesinde bazı ayrıcalıklı konutlar da satışa devam ediyor. Şehit ailesi yakınları ve gazı olan vatandaşlarımızla birlikle engelli vatandaşlarımız bu konutlardan yararlanabilirler.

HANGİ ŞEHİRLERDE KONUT SATIŞI VAR?

TOKİ sayfasından paylaşılan verilere göre ise daha önceden yayımlanmış olan ve hala yayımlanmaya devam eden birçok konut satışı bulunmamakta. Birçok konutun ise başvuruş tarihi 31 Aralık olmakla birlikte konutların bazıları bireysel farklılıklar gösterebiliyor. O yüzden vatandaşlarımız konurları tek tek kontrol etmeleri daha faydalı olacaktır. Ayrıca açık konut satışlarında başvuru tarihinden çok ise başvuru önceliği ön plana çıkıyor. Vatandaşlarımız eğer özel durumu varsa veya dar gelirli ise bu konutlara mutlaka başvurmalı ve uygun şekilde konut sahibi olma şanslarını debelendirmelilerdir. Vatandaşlarımız ayrıca son başvuru tarihine yaklaşmadan başvurularını tamamlamaları daha iyi çünkü bazen konutlar başvuru tarihinden önce de taleplere göre satılabiliyor.

Vatandaşlarımıza sunulan vade seçeneği ise en az 96 ay olup 240 aya kadar da çıkabiliyor. Peşinat tutarına göre değişen vade seçeneklerinden vatandaşlarımız kendilerine en uygun olanı seçebilirler. Peşinatlar ise ev değerinin %10’unu kapsamalıdır.

AÇIK KONUT SATIŞI DEVAM EDEN İLLER

Şu an da ise açık konut satışı, Afyonkarahisar, Ankara, Bursa, Denizli, Karabük, Tokat, Niğde, Meresin Kütahya ve Kırklareli illerimizde devam etmektedir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı