Kaymakamlıklardan Yardım Parası! Bu Şartları Sağlayan Vatandaşlar Yardım Parası Alabilecekler
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Kaymakamlıklardan Yardım Parası! Bu Şartları Sağlayan Vatandaşlar Yardım Parası Alabilecekler

FİNANS

18 Aralık 2020 Cuma 17:12:44

Son Güncelleme: 18/12/2020 17:12:18

Kaymakamlıklardan Yardım Parası! Bu Şartları Sağlayan Vatandaşlar Yardım Parası Alabilecekler

Kaymakamlıklardan maddi yardım parası 2021 yılında da devam ediyor. Gerekli şartları sağlayan vatandaşlarımız 500 TL – 1000 TL arasında para alabilecekler. Başvuru süreci ve dilekçeyle ilgili tüm merak edilenleri bu içeriğimizde bir araya getirdik.

Kaymakamlıktan yardım parası almayı düşünen vatandaşlar için başvuru şartları ve hangi işlemlerin yapılması gerektiğini sizler için haberimizde ele aldık… Başvuru Şartları Nelerdir? Kaymakamlık maddi yardımlarıyla ilgili tüm detaylar;

Kaymakamlıklar ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yardım parası sağlamakta. Halk arasında kaymakamlık parası olarak adı geçen ve bilinen bu destek ödemelerinden yararlanmak isteyenler için başvuru detayları haberimizde. Kış aylarında havaların soğumasıyla birlikte ve pandemi sürecinde bazı vatandaşlar kurumların sağlamakta olduğu destek ödemelerini daha sık bir şekilde araştırmaya başladılar. İhtiyaç sahibi olan kişiler için destek sağlamakta olan kurumlar arasında liste başında ise kaymakamlıklar geliyor. Vatandaşlara, ailelere özel olarak destek programları sunmakta olan kaymakamlıklar nakit para desteği imkanı da sağlıyor.

Kaymakamlık Tarafından Nakit Para Desteği Nasıl Alınır?

Kaymakamlık Yardımı Nedir? Kaymakamlıklar tarafından yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara sunulan nakit para yardımlarıdır. Vatandaşların nakit pata ihtiyaçlarını karşılamak için sağlanan destek ödemelerinden birisidir. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının yaptıkları incelemelerinin arından ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlara ödenmekte olan bu destek ödemesi kişiye, aileye göre farklılık göstermektedir. Destek miktarı talebi ve sonrasında başlayacak olan inceleme süreci ardından belirleniyor. Yapılacak olan izahat sonucunda kaymakamlık tarafınca gerekli incelemeler yapılarak ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara gerekli olan yardımların yapılması için hızlı bir şekilde çalışmalar başlatılacaktır.

Kaymakamlık Yardım Parası Kimler Başvuru Yapabilir?

Kaymakamlık yardım parası için aranan şartlar;

  • Türk vatandaşı olunması,
  • Muhtarlık tarafından fakirlik belgesi alınması, hane içerisinde yaşayan kişi başına düşen aylık gelirin, brüt asgari ücret miktarının üçte bir oranından fazla olmaması,
  • Sosyal yardımlar çerçevesinde aynı anda farklı bir yardımdan yararlanmaması gerekir.
  • Engelli maaşı için en az % 40 engel oranı bulunması, yaşlılık maaşı almak için ise 65 yaşından büyük olunması gerekiyor.

Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kaymakamlıklardan her ay düzenli olarak yardım parası almak isteyen vatandaşlar kaymakamlık binalarında bulunmakta olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları birimlerine başvurularını yapmaları gerekiyor. Gelir testi işlemleri ve talep edilmekte olan evrakları yapılacak başvurular, dilekçe ile yapılacaktır. Dilekçe ile ilgili kurumdan başvuru şeklinde doldurabilir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı