Karşılıksız Herkese Koronavirüs Destek Yardımları Yapılıyor! Sadece Başvuru Yapanlar Hak Kazanacak
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Karşılıksız Herkese Koronavirüs Destek Yardımları Yapılıyor! Sadece Başvuru Yapanlar Hak Kazanacak

FİNANS

20 Kasım 2020 Cuma 16:49:38

Karşılıksız Herkese Koronavirüs Destek Yardımları Yapılıyor! Sadece Başvuru Yapanlar Hak Kazanacak

Koronavirüs pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte milyonlarca vatandaşımız ekonomik olarak bu durumdan olumsuz etkilendi. Vatandaşlarımıza pandemi sürecinde devlet ve kamu bankalarından karşılıksız maddi yardımlar yapılıyor. Sadece başvuru yapanların faydalanabileceği yardımları bu yazımızda ele aldık.

Pandemi sürecinde, iş yeri kapanmalarının ve işten çıkartmaların artması ile birlikte pek çok vatandaş ekonomik olarak zorluk çekti. Devlet tarafından karşılıksız olarak verilen koronavirüs desteklerinin bazılarının başvuru süreci bitmişken, bazıları hala verilmeye devam ediyor. Bu süreçten ekonomik olarak kötü etkilenen ve maddi yardım almak isteyenler için bu destekleri ve bankaların verdiği kredileri listeledik.

Koronavirüs sürecinden vatandaşların ekonomik olarak en az hasarı alarak atlatmasını sağlamaya çalışan ülkelerin başında gelen Türkiye,pandemi süreci başlar başlamaz sağladığı destekler ile vatandaşlara can suyu verdi. Normalleşme sürecinde de bu yardımlar verilmeye devam etti. Vatandaşlar ise, devlet tarafından çeşitli kurumlar ve bankalar aracılığıyla verilen ve hala geçerliliğini koruyan koronavirüs desteklerini merak ediyor.

KORONAVİRÜS YARDIMLARI

Koronavirüs ile mücadele sürecinde devletin sunduğu desteklerin arasında en çok talep alan desteklerden biri olan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın verdiği 1000 lira sosyal yardım ödemesi hala devam etmektedir. Geçtiğimiz aylarda 1000 lira sosyal yardım ödemesi başvurusunda onay alamayan kişiler başvurularını yenileyebiliyorlar. Başvurular e-Devlet üzerinden alınıyor ve kişinin başvuru şartlarını taşıması ve onay alması durumunda kişilerin ödemesi PTT şubeleri üzerinden yapılıyor. Bu yardımdan; devlet memurları, kamu işçileri, daha önce 1000 lira yardım alanlar, işsizlik maaşı alanlar, kısa çalışma ödeneği alanlar ve hane geliri yüksek olanlar yararlanamıyor.

1000 TL Sosyal Yardım Başvurusu için tıklayınız.

BAŞVURU SÜRECİ DEVAM EDEN KORONAVİRÜS KREDİLERİ

Pandemi sürecinde, vatandaşların nakite en çok ihtiyacı olduğu zamanlarda bankalar çok uygun faiz oranları ile destek kredileri sunmuştu. Bu kredilerin birçoğu için başvurular sona erse de hala devam eden kredi kampanyaları da bulunmaktadır.

  • Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank, anlaşmalı firmalardan yapılan alışverişlerde geçerli olmak üzere sunduğu 30 bin liraya kadar olan kredilerde yüzde 1.09 faiz uygulamaktadır.
  • Pandemi sürecinden ekonomik olarak en çok etkilenen esnaflara da Halkbank, yüzde 0.38 faizle kredi veriyor. Bu kredinin kullanım limiti ise 25 bin liradır.

DEVLET TARAFINDAN VERİLMEYE DEVAM EDİLEN DİĞER KORONAVİRÜS DESTEKLERİ

Pandemi sürecinde, çalışanları koruyan ve onlara destek olan en büyük desteklerden biri de işten çıkarma yasağıdır. Bu yasak hala geçerliliğini korumaktadır. Bu destekten yararlanmak isteyen firmalar ücretsiz izne çıkarma modeline başvurabilirler. Bu destek kapsamında çalışanlara aylık kısa çalışma ödeneği verilmektedir. Yani, devletin Kasım ayında da vermeye devam ettiği diğer koronavirüs destekleri işten çıkarma yasağı, nakdi ücret desteği ve kısa çalışma ödeneğidir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı