İstanbul TOKİ ucuz konut projeleri satışa başlıyor! Binlerce ev satılıyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

İstanbul TOKİ ucuz konut projeleri satışa başlıyor! Binlerce ev satılıyor

FİNANS

23 Eylül 2020 Çarşamba 12:12:45

Son Güncelleme: 23/09/2020 12:13:05

İstanbul TOKİ ucuz konut projeleri satışa başlıyor! Binlerce ev satılıyor

İstanbul’da ucuza ev almak isteyenlere müjdeli bir haberimiz var. Toplu Konut İdaresi(TOKİ) yaklaşık 12 bin adet ucuz fiyatlı konutunu satışa çıkartacak. Birinci etap ve ikinci etap şeklinde yapılacak satışlarda Başakşehir öncüsemt olacak. Sizde TOKİ konut satışlarıyla İstanbul’da hayalini kurduğunuz eve sahip olabilirsiniz.

Konut almak isteyen birçok vatandaşımız faiz oranlarının yükselmesi ve ev fiyatlarının da artmasıyla birlikte umutsuzluğa kapılmıştı. Gerekli şartları sağlayan vatandaşlarımızın konut sahibi olma hayalleri TOKİ ile gerçekleşiyor.

Özellikle de İstanbul gibi çok yoğun nüfusu olan bir şehir de yaşam pahalılığından dolayı birçok vatandaşımız ev sahibi olamıyordu. Fakat TOKİ buna el attı. TOKİ sayesinden birçok vatandaşımız İstanbul’da ev sahibi olabilecek. TOKİ 11466 adet konutu İstanbul ilimizde ikametgâh eden vatandaşlarımız için oldukça uygun fiyatlardan satışa sunuyor.

İSTANBUL’DA UCUZA EV SATIN ALMAK

Başak şehir Kayabaşı 1. İle 2. Etap ihaleleri çoktan yapıldı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ ise diğer bir yandan ucuz konut projeleri ile satış ilanlarını yayımlamaya devem diyor. Yine bir diğer yandan ise yeni konutlar üretebilmek adına ihaleler düzenliyor. Bu sayede vatandaşlarımızın konut ihtiyaçları en hızlı şekilde temin edilmeye çalışılıyor.

Korona virüs salgını olduğu içinde e- ihale yöntemi ile yapılan İstanbul ilimizin Başakşehir Kayabaşı Mahallesi’nde yer alan 1. ve 2. Etap konut projesi ihaleleri de tamamlandı. Detayları ise sizler için derledik;

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan duyuru ile birlikte İstanbul ilinde yer alan Başakşehir ilçesinin Kayabaşı Mahallesi 1. ve 2. etabı için beklenen ihale duyurusu yayımlandı.

Ayrıca ikinci etapta yer alan 749 (yedi yüz doksan dört) adet konut ile birlikte 16 (on altı) adet de dükkânın inşaatlarının tamamlandığı ve Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesiningerçekleştirildiği açıklandı.

İSTANBULLULARA MÜJDE! 1146 ADET UCUZ KONUT GELİYOR

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, TOKİ tarafından gelen son dakika açıklamalarına da İstanbul ilimizde ikametgâh eden vatandaşlarımız için müjdeli haber geldi.

TOKİ tarafından son dakika açıklaması ile İstanbul ilimiz için 1146 adet konut ihalesinin yapıldığı açıklandı.

İstanbul ilimizin Başakşehir ilçesinin, Kayabaşı Mahallesinde yer alacak ikinci etap TOKİ çalışmaları için 794 adet konut ile birlikte 16 adette dükkân inşatlarına başlanıldığı bildirildi.

Bunun yanında da Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi ile birlikte de 794 adet konut ile birlikte de yine İstanbul ilimizin Başakşehir ilçesinde yer alan Kayabaşı Mahallesi’nin 1. Etap 652 Adet Konut ve 6 Adet Dükkân İnşaatlarına başlandı.

Ayrıca TOKİ tarafından yapılan açıklamalara göre ilk etabında Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi ile de 652 adet konutun ihalesi yapıldığı belirtildi.

Çin’de başlayan korona virüs salgınındaki vaka artışlarının son zamanlarda artması nedeniyle de iki ihalede önlemler ile gerçekleştirildi.

Salgın sebebiyle alınan tedbirler nedeni ile her iki ihalenin de e- ihale yöntemi ile yapıldığı duyuruldu. İstanbul ilimizde yaşayan ve uygun fiyatlar konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımıza yönelik yapılan konut projeleriyle birlikte, hak sahibi vatandaşlar normal piyasa şartlarının çok daha altında, uygun fiyatlar da ev sahibi olma şansını sahip olacaklar.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı