İş kuran herkese geri ödemesiz 60 bin TL KOSGEB desteği!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

İş kuran herkese geri ödemesiz 60 bin TL KOSGEB desteği!

FİNANS

27 Eylül 2020 Pazar 18:51:11

Son Güncelleme: 27/09/2020 18:52:09

İş kuran herkese geri ödemesiz 60 bin TL KOSGEB desteği!

KOSGEB Geleneksel Girişimcilik Desteği 2020 kapsamında yeni bir iş kuran girişimcilere geri ödemesiz 60 bin lira maddi destek sağlıyor. Geri ödeme koşullarına göre bu destek 375 bin liraya kadar çıkabiliyor. Üstelik KOSGEB’den eğitim alan herkes bu destekten yararlanabilir.

KOSGEB işletme kurma hayali olan vatandaşlara hibe ve kredi desteği sağlıyor. Bu fırsatlardan yararlanın vatandaşlar, cüzi miktarlara kendi işinin sahibi olabiliyor. KOSGEB tarafından desteklenen sektörlerde iş kurduğunuz zaman KOSGEB’in sağladığı olanaklardan yararlanabilirsiniz. Belirli sektörlerde iş kuran vatandaşlara 60 bin liraya kadar geri ödemesiz destek veriliyor. Vatandaşlar ise “KOSGEB destekli sektörler ve işler nelerdir? KOSGEB ne kadar destek veriyor? KOSGEB destekli hibe ve krediler neler? KOSGEB’den yararlanma koşulları nedir?” gibi soruların cevaplarını merak ediyor. Sizler için bu soruların cevaplarına haberimizde yer verdik. İşte KOSGEB desteğiyle ilgili tüm detaylar…

İş kurma hayali olan fakat sermayesi yetmeyen vatandaşlara KOSGEB geri ödemesiz destek veriyor. KOSGEB’in desteklediği sektörlerde iş kurduğunuzda bu ödemeden yararlanabilirsiniz. Bu sektörler için hazırladığınız projenizi, geliştirerek KOSGEB’e sunduğunuzda sermaye sahibi olarak işletmenizi açabilirsiniz.

İş kurmak isteyenlerin destek almak için kapılarını çaldıkları ilk kurum olan KOSGEB çeşitli sektörlerde faaliyet gösterecek vatandaşlara belirli şartlar karşılığında destek vermeye devam ediyor.

KOSGEB GERİ ÖDEMESİZ 60.000 TL İŞ KURMA DESTEĞİ VERECEK

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) vatandaşlara verdiği destek ödemeleri iki ana programdan oluşur.Geleneksel Girişimcilik Desteği programında vatandaşlara 60 bin liraya kadar destek ödemesi sağlayan KOSGEB, İleri Girişimcilik Desteği programında çeşitli ihtiyaçlar için 370 bin liraya kadar destek veriyor.

60.000 LİRALIK GELENEKSEL GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ

Geleneksel Girişimcilik Desteği ile hibe almak isteyen vatandaşlar ilk olarak sertifika işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Vatandaşlar, sertifikalarını uygulamalı girişimcilik eğitimi programına katılarak program sonunda alabilir. Bu programa doğrudan veya uzaktan eğitim ile katılabilirsiniz.

Bu programdan yararlanmak için yapmanız gereken diğer bir şey ise iş projesi oluşturmaktır. KOSGEB tarafından desteklenen sektörlerde iş kurma projelerini oluşturan vatandaşların, projelerini KOSGEB’e sunması gerekmektedir. Desteklenen sektörlerde oluşturdukları projelerini KOSGEB’e sunan vatandaşlar destek ödemesi almaya hak kazanır.

KOSGEB GELENEKSEL GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ NE KADAR?

Geleneksel girişimcilik desteği programında, vatandaşlar 20 bin liraya kadar geri ödemesiz hibe desteği alabilirler. Bununla birlikte, gerçek kişileri 5000 lira, sermaye şirketi işletmelere 10 bin lira para desteği veriliyor. Bunlara ek olarak; vatandaşlara KOSGEB tarafından 5000 lira 10 bin lira ve 20 bin lira tutarında performans desteği ve 5000 lira sertifika desteği ödemesi yapılıyor.

KOSGEB GELENEKSEL GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİNE NASIL BAŞVURULUR?

Geleneksel girişimci desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşlar öncelikle KOSGEB’e sertifika işlemleri için başvuracaklar. Sertifika başvuruları KOSGEB’in resmi internet sitesinden yapılacak. Ardından, oluşturdukları projeye ilişkin sunum hazırlamaları gerekmektedir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
2 Yorum yapıldı

2 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı