İş Kuracaklara KOSGEB’den Geri Ödemesiz 15 bin TL Verilecek
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

İş Kuracaklara KOSGEB’den Geri Ödemesiz 15 bin TL Verilecek

FİNANS

18 Ekim 2020 Pazar 15:26:36

Son Güncelleme: 18/10/2020 15:27:16

İş Kuracaklara KOSGEB’den Geri Ödemesiz 15 bin TL Verilecek

Türkiye’de Korona virüs salgını sonrasında iş kurmak isteyen on binlerce vatandaşa KOSGEB tarafından geri ödemesiz yardım ve teşvik paketi sunulmaya başlandı. Özellikle 5 bin TL ve 10 bin TL kanadında on binlerce kişiye geri ödemesiz destek sunuldu. Hala da geri ödemesiz destek ve teşvik ödemeleri yapılmaya devam ediyor. Vatandaşlarımızın bu konuda bilinçlenmesi gerekiyor.

Türkiye’de Korona virüs salgını sonrasında iş kurmak isteyen on binlerce vatandaşa KOSGEB tarafından geri ödemesiz yardım ve teşvik paketi sunulmaya başlandı. Özellikle 5 bin TL ve 10 bin TL kanadında on binlerce kişiye geri ödemesiz destek sunuldu. Hala da geri ödemesiz destek ve teşvik ödemeleri yapılmaya devam ediyor. Vatandaşlarımızın bu konuda bilinçlenmesi gerekiyor. KOSGEB’den iş kurma ya da iş büyütme aşamasında teşvik ve hibe ödemesi alabilmesi mümkündür. Bu sayede insanlar işletmelerinin büyük bir bölümünün eksiğini giderebiliyor, reklam bütçesi çıkarabiliyor ya da işyeri kurulum harcamalarını yapabiliyor.

Vatandaşlarımızın Korona virüs salgını sonrasında işsiz kalması ve yeni bir iş bulamaması üzerine herkes kendi işini kursun diye devlet tarafından büyük bir girişim paketi sunuldu. Bu girişim paketi içerisinde üç aşama bulunuyor. İş gücünü artırmak isteyen, daha fazla müşteriye ulaşmak isteyen ya da kurulum aşamasındaki işletmeler için çeşitli ödemeler bulunuyor. Vatandaşlarımızın işletme kurma, işletme büyütme ya da ilgili sektörde kalıcı olma gibi çeşitli paketlerden dilediğine başvurabilme fırsatı bulunuyor.

KOSGEB DESTEĞİ NASIL ALINACAK?

KOSGEB’den karşılıksız destek almak isteyen tüm vatandaşlarımızın öncelikle KOSGEB’e bizzat giderek başvuru yapmaları gerekiyor. KOSGEB ana merkezi Ankara bulunup her ilde bir temsilcilik binası bulundurmaktadır. Başvuru yapacak olan kişilerin öncelikli olarak KOSGEB şartlarını taşıması ve daha önce KOSGEB veri tabanına kayıt olmuş olması gerekiyor. KOSGEB’e başvuru yapacak olan kişilerin başvuru yapmadan önce KOSGEB veri tabanına kayıt olduktan sonra başvuru yapmaya gitmesi gerekiyor.

KOSGEB DESTEĞİ TOPLAM NE KADAR?

KOSGEB desteği, şirket kurulum aşamasında olan işletmeler için toplam 15 bin TL, şirketini büyütmek isteyen kişiler için toplam 35 bin TL ve daha fazla müşteriye hitap etmek isteyen vatandaşlarımız için toplam 35 bin TL olmak üzere üç paket toplamında 85 bin TL gibi bir meblağ ödenecek.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı