İş Bankası Emeklilere 1000 TL Emekli Promosyonu Veriyor - HaberKredi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

İş Bankası Emeklilere 1000 TL Emekli Promosyon Kampanyası

FİNANS

20 Mayıs 2020 Çarşamba 22:00:42

Son Güncelleme: 20/05/2020 22:00:53

İş Bankası Emeklilere 1000 TL Emekli Promosyon Kampanyası

2020 yılı emekli promosyonlarının açıklanmasıyla birlikte gözler bankalar tarafından düzenlenen promosyon kampanyalarına çevrildi. İş Bankası 2020-2023 yılları arasında geçerli olacak emeklilik promosyonların da, maaş müşterilerine 1000 liraya kadar ek ödeme vereceğini açıkladı.

Emekli promosyonu uygulaması geçmiş dönemde 2017 yılında üç yılı kapsayacak bir şekilde imzalanmıştı. 2020 yılının Mart ayında SGK ve bankalar anlaşmayı yenilemek için tekrardan masaya oturdu. Yeni imzalanan anlaşma 2020-2023 yılları arasında geçerli olacak. Emekli maaşlarını anlaşmalı olduğu bankalardan alan vatandaşlar ise bankalar tarafından düzenlenen çeşitli kampanyalardan yararlanabilecekler. Bankalar, emeklilerin kendilerini tercih etmesi için düzenledikleri emekli promosyonu kampanyalarıyla adete birbirleriyle yarışıyorlar. 13 milyon emekliyi yakından ilgilendiren anlaşmanın detaylarında geçmiş dönemlere nazaran bir çok yenilik bulunmaktadır. Açıklanan resmi rakamlara göre, emekli vatandaşlarımıza toplamda 4 milyar 600 milyon lira ödeme yapılacak. Emekli maaşını istediği banka üzerinden çekme hakkına sahip olan emekliler en iyi promosyonu veren bankaları araştırıyorlar. Hal böyle olunca emekli müşterileri bünyesinde toplamak isteyen bankalar çeşitli kampanyalar düzenleyerek en çok müşteriyi bünyesine katmak istiyor.

İş Bankası Emekli Promosyon 2020

2017 yılında geçerliliği son bulan anlaşma 2020 yılının Mart ayında yenilendi. 1 Mart 2020 tarihinde ödemeleri başlayan emekli promosyonlarıyla ilgili kampanya düzenleyen bankalardan biri de Türkiye İş Bankası. Banka düzenlediği kampanyayı SGK Emeklilerine Ayrıcalıklar başlığı altında resmi internet sitesinden duyurdu. Bu kampanyanın detaylarında emekliler için oluşturulmuş bir çok yenilik bulunmaktadır. 2020-2023 yılları arasında emekli maaşını İş Bankası üzerinden almak isteyen vatandaşların en yakın İş Bankası şubesine giderek emeklilik promosyonu anlaşmasını imzalayabilir,  ayrıcalıklardan anında faydalanabilir. İş Bankası SGK Emeklileri Promosyonu için başvuru yapacak vatandaşlarımız sadece nüfus cüzdanlarını yanında götürerek başvurularını yapabilirler. İşlemlerini internet veya telefon üzerinden halletmek isteyen vatandaşlarımız ise 0850 724 0 724 numaralı hatlar üzerinden İş Bankası müşteri hizmetlerine bağlanabilir, başvurularını gerçekleştirebilirler. İnternet üzerinden başvuru yapacaklar ise İş Bankası İnternet Bankacılığı veya İşBank Mobil uygulaması kanallarını tercih edebilirler. Başvuru sonrasında seçeceğiniz İş Bankası şubesi üzerinden hesap açma işlemleriniz gerçekleştirilir ve adınıza oluşturulacak Emekli Maaş Hesabınız üzerinden bankacılık işlemlerine hemen başlayabilirsiniz.

İş Bankası Emeklilik Paketinde Neler Var?

  • Maximum Kart ve ek kartları için yıllık ücret ödemezsiniz.
  • İnternet Şubesi, İşCep ve Telefon Şubesinden ücretsiz ve sınırsız olarak havale (İş Bankası hesapları arasındaki para transferi) gönderebilirsiniz.
  • İnternet Şubesi ve İşCep’ten aylık 3 adet ücretsiz EFT (İş Bankası hesaplarından diğer banka hesaplarına para transferi) gönderebilirsiniz.
  • Emekli maaşını İş ​Bankası aracılığıyla alan müşterilere özel dönemsel kredi ve mevduat kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve İş Bankası arasında yapılan anlaşmaya göre 2020-2023 yılları arasında emekli maaşını İş Bankası’ndan almayı taahhüt eden müşterilere, ilk maaşlarının yatmasının ardından promosyon ödemeleri hesaplarına yatırılır.

Promosyon ödemeleri emeklilik maaşlarının bir aylık tutarı üzerinden hesaplanır. Eğer maaşınızın üzerinde haciz, nafaka gibi kesintiler varsa, kesinti sonrası kalan miktar üzerinden hesaplama işlemleri gerçekleştirilir. Buna göre emeklilere ödenecek promosyon ücretleri şu şekildedir:

1.500 TL’den düşük (1.500 TL hariç) maaşlar için 750 TL,
1.500 – 2.500 TL arası (2.500 TL hariç) maaşlar için 875 TL,
2.500 TL ve üzerinde maaşlar için 1.000 TL

İş Bankası emekliler için hayata geçirdiği Emekli Promosyonu kampanyasında değişiklik yapma hakkını kendinde gizli tutmaktadır. Bu yüzden emekli maaşını İş Bankası’na taşımak isteyen emeklilerimiz son işlemlerinden önce İş Bankası resmi internet sitesini ziyaret edebilir, kampanya detaylarını kontrol edebilir veya 0850 724 0 724 numaralı hat üzerinden detaylı bilgi alabilir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı