İş arayanlara 900 TL devlet destek ödemesi yapılıyor! Anında başvurabilirsiniz
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

İş arayanlara 900 TL devlet destek ödemesi yapılıyor! Anında başvurabilirsiniz

FİNANS

10 Eylül 2020 Perşembe 20:12:43

Son Güncelleme: 10/09/2020 17:37:34

İş arayanlara 900 TL devlet destek ödemesi yapılıyor! Anında başvurabilirsiniz

Koronavirüs salgını sonrasında onbinlerce vatandaşımız işsiz kaldı. TÜİK tarafından açıklanan verilere göre işsizlik rakamları her geçen gün artarken, iş arayanlar için devlet yardımları devam ediyor. 2020 Eylül ayında devlet iş arayanlara 900 lira nakit para yardımı yapıyor. Sizde anında başvurarak 900 TL yardım ödemesinden faydalanabilirsiniz.

Aile Bakanlığı tarafından,İstihdam Yardımı Ödemesi kapsamında işsiz olan vatandaşlara her iş görüşmesi için 40 ile 120 lira arası, kişinin çalışmaya başlaması halinde 788 lira yardım ödemesi yapılacak. Halihazırda aile bakanlığına bağlı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından çeşitli ödemeler alan vatandaşlar bu yardımdan yararlanabilecek.Aile Bakanlığına geçmişte başvuru yapmış ve sosyal yardım almaya hak kazanmış vatandaşlar işe girdiği zaman bu ödemelerden faydalanır. Bu yardımdan yararlanmak için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına (SYDY) başvuru yapılması gerekmektedir. Yapılan bu yardım ödemesi ile birlikte vatandaşların çalışmaya teşvik edilmesi amaçlanıyor.

Aile Bakanlığı istihdam seferberliği kapsamında iş arayan vatandaşları 900 lira destek verecek. vatandaşın çalışmaya başlaması halinde 788 lira iş görüşmesi için 40 ile 120 lira arasında ödeme yapılacak. Bu yardım, istihdam yardımı ödemesi adı altında verilecek. İstihdam yardımı almak için gerekli olan başvuru şartları belli oldu. başvuru yapacak kişinin gelir seviyesinin, Aile Bakanlığı tarafından yapılacak olan gelir testinde belirli bir seviyenin altında olması gerekmektedir. Gelir seviyesi belirlenen seviyenin altında olan ve aile Bakanlığı tarafından sosyal yardım alan  vatandaşlarİstihdam Yardımı Ödemesi’ndenyararlanabilecek.

İSTİHDAM YARDIMI ÖDEMESİ BAŞVURU ŞARTLARI

İstihdam yardımı ödemesi almak için vatandaşların sağlaması gereken bazı koşullar vardır;

-Kişinin 18 yaşından büyük olması ve 55 yaşından küçük olması gerekmektedir.

-Kişinin geliri Aile Bakanlığına bağlı SYDV birimleri tarafından test edilmesi gerekmektedir. Yapılan gelir testi sonucuna göre, geliri belli bir gelir seviyesinin altında olan vatandaşlar Aile Bakanlığı tarafından sağlanan İstihdam Yardımı Ödemesinden yararlanabilirler.

120 TL’ye Varan DestekParası: Yıl içinde en fazla 3 defa verileniş arama ve bulma parası40 liradan başlayıp 120 liraya kadar uzanıyor. Verilen bu para, iş arama parası olarak geçiyor ve vatandaşların iş başvuruları esnasında oluşan masrafları için ödeniyor.

788 TL Yardım Parası: Yapılan bu yardım 18 ile 55 yaş arasında olan ve iş başvurusu kabul edilen vatandaşlara ödenir. 788 liraya varan bu ödeme ise tek seferliktir.

İŞE YÖNLENDİRME YARDIM PARASI VE İŞE BAŞLAMA YARDIM PARASI BAŞVURUSU NEREYE YAPILIR?

İşe Yönlendirme Yardım Parası ve İşe Başlama Yardım Parası almak isteyen vatandaşlar, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı birimlerine başvuru yapabilirler. Vatandaşların, başvuruları yaşadıkları il ve ilçelerdeki SYDV birimlerine yapmaları gerekmektedir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı