İntibak düzenlemesi mecliste! 5 milyon emekliye 355 TL zam müjdesi sonunda veriliyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

İntibak düzenlemesi mecliste! 5 milyon emekliye 355 TL zam müjdesi sonunda veriliyor

FİNANS

4 Ekim 2020 Pazar 18:39:52

Son Güncelleme: 04/10/2020 18:39:58

İntibak düzenlemesi mecliste! 5 milyon emekliye 355 TL zam müjdesi sonunda veriliyor

Milyonlarca emekli vatandaşımızın maaşlarına gelecek zamlar için beklemekte. Son günlerde ise yine emekli maaşlarına gelecek bir zam daha konuşulmakta. Emekli vatandaşlarımız meclisten gelecek müjdeli haberi beklemekte. Peki emeklilerimizin beklemekte olduğu intibak paketi onaylandı mı?

2000 yılından sonra emekli olan vatandaşlarımız için intibak yasası onayı geldi mi? Son durum ne? İşte tüm detaylar haberimizde…

Milyonlarca emeklimizin gözleri meclisten gelecek onayda. Uzun süredir ise intibak zammı ile ilgili haberler konuşulmakta. Peki emekli vatandaşlarımızın beklediği intibak paketi meclis onayından geçti mi?
İntibak Zammı Geliyor Mu?

SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı’ndan emeklilik hakkı kazanmış vatandaşlarımızın dört gözle meclisten haber beklemekte. Kurum kaynaklı farkların ilave ödeme olarak alınması talebinde bulunan emekli vatandaşlarımız zam beklemekte.

2000 yılından önce olan emekli vatandaşlarımız için intibak düzenlemesine gidilmiş ve u düzenleme ile birlikte dönemin koşullarında aldıkları maaşlarına 300 Türk lirası ek ödeme gelmişti. 2000 yılından sonra ise emekli vatandaşlarımızda intibak düzenlemesinden yararlanarak ek ödeme beklemekteydi.

Davalar üst üste açılmış fakat yargı yolu düzenlemede henüz görülmemişti. Tüm yollar ise Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni göstermişti. Meclise bir düzenlemenin sunulması ve düzenlemenin onayı verildikten sonra intibak yasası yasallaşmış olacak.

Türkiye Emekliler Derneği tarafından talep edilmiş olan intibak düzenlemesi, henüz talep aşamasında bulunmakta ve değerlendirilmeye sunulmuş değil. İntibak yasasına dair ise şu an bilinen bir çalışma yok fakat Meclisin bu yönde karar alması ve milyonlarca emeklinin yüzünü güldürmesi bekleniyor.

İntibaktan Kimler Yararlanabilir?

İntibak yasasına dair bir düzenlemenin ne zaman yapılacağı veya ne zaman yürürlüğe gireceği henüz netleşmiş olmamakla birlikte, yasa çıktığında kimlerin faydalanacağı bilinmekte. 2000 yılı öncesi emekli olmuş vatandaşlarımız için intibak yasası geçerli olmakla birlikte, yeni talep birlikte 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşlarımız içinde intibak yasası geçerli olacak.

İntibak Zammı Ne Kadar Olacak?

Emeklilerimizin talep ettikleri düzenleme il 2000 yılından önce emekliliğe hak kazanmış vatandaşlarımız maaşlarına 50 Türk lirası ila 355 Türk lirası arasında bir değişim yansıyacak. 2000 yılı öncesi intibak yasası ise yaklaşık olarak 2 milyon emeklimizi kapsamakta. Yeni talebi yapılan intibak düzenlemesi kabul edilirse eğer zammın kapsama alanı 5 milyon emeklimize ulaşacak.

Konu ile ilgili henüz resmi makamlardan bir açıklama yapılmasa da yasanın kabul edilmesi bekleniyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı